کد خبر: 723105 A

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: وضعیت کسری بودجه دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه‌های برتر بررسی شد.

به گزارش ایلنا به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سیداحمد معتمدی در حاشیه نشست روسای دانشگاه‌های برتر کشور در واحد بندرعباس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در این جلسه یکی از مهمترین موضوعات مورد بررسی، کسری بودجه دانشگاه‌ها بود که این امر تاثیری زیادی در فعالیت‌های دانشگاه ها خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت مانند سال گذشته از دانشگاه‌ها حمایت‌های خوبی داشته باشد و تا پایان سال کسری بودجه این مراکز جبران شود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: درحال حاضر دانشگاه‌ها نسبت به دیگر ارگان‌ها و دستگاه‌ها حداقل بودجه را دریافت می‌کنند، بنابراین لازم است بودجه این مراکز به صورت کامل اختصاص پیدا کند.

معتمدی عنوان کرد: در این جلسه رئیس سازمان سنجش کشور نیز حضور داشت که وی درخصوص مسائل مربوط به کنکور خصوصا در مقطع تحصیلات تکمیلی صحبت‌هایی ارائه کرد و تصمیاتی  گرفته شد.

وی گفت: همچنین در این جلسه معاون فرهنگی وزارت علوم نیز حضور داشت که وی درخصوص مسائل روز صحبت‌هایی را مطرح کرد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه در این جلسه درخصوص اصلاحات ساختاری در دانشگاه‌ها نیز موضوعاتی مطرح شد، افزود: که خوشبختانه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این حوزه پیشگام بوده است.

معتمدی تاکید کرد: در این زمینه برخی از دانشگاه‌ها تجربه های خوبی داشتند که آنها را ارائه کردند.

وی گفت: روسای دانشگاه‌های حاضر در این جلسه معتقد بودند که باید اصلاحات ساختاری و کلیدی در دانشگاه‌ها رخ دهد، چراکه اکنون در این زمینه از دانشگاه‌های بزرگ دنیا فاصله داریم و باید این فاصله را با اصلاح ساختار کم کنیم.

رئیس دانشگاه سازمان سنجش کسری بودجه کنکور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر