کد خبر: 722911 A

رئیس پلیس تهران بزرگ تمهیدات ویژه پلیس در ایام دهه فجر را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،‌ سردار حسین رحیمی درباره اقدامات پلیس در خصوص تامین نظم و امنیت در دو ماه پایانی سال گفت: در این ایام بحث خرید شب عید را داریم از همین رو جلسه مشترکی با پلیس‌های تخصصی، شرکت‌های انتظام و مراکز عمده خرید و فروش برگزار کرده‌ایم. 350 مرکز عمده خرید و فروش در تهران وجود دارد که ما برای تامین امنیت این مراکز از ظرفیت ویژه پلیس پیشگیری، پلیس نامحسوس و پلیس امنیت عمومی استفاده می‌کنیم در همین خصوص نیز با اصناف، کسبه، طلافروشی‌ها جلسات خوبی را برگزار کردیم تا اقدامات پیشگیرانه را اتخاذ کنند.

وی با بیان اینکه گشت‌های انتظامی ویژه ما تقویت می‌شوند، گفت: تا روز 29 اسفند طرح‌های ما بیشتر در خصوص مراکز خرید و ترافیک است و پس از آن طرح نوروزی با بکارگیری نیروهای پلیس و نیروهای کمکی اجرا می‌شود.

رئیس پلیس تهران بزرگ در خصوص کشف انبارهای مواد محترقه گفت: تاکنون بیش از شش میلیون انواع و اقسام مواد محترقه کشف و ضبط شده همچنین چهار انبار مهم مواد مخترقه را ردزنی کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه پلیس آگاهی و پلیس امنیت در این طرح حضور دارند، گفت: سه واحد صنفی که مواد محترقه غیرمجاز به فروش می‌رسانند هشدار می‌دهیم که در صورت شناسایی پلمپ خواهند شد.همچنین با کسانی که اقدام به ساخت و ساز مواد محترقه می‌کنند نیز به شدت برخورد خواهیم کرد.

سردار رحیمی با اشاره به انفجاری که در هفته گذشته در یک انبار مواد محترقه در محدوده بازار تهران اتفاق افتاد گفت: افرادی که در این حادثه مصدوم شدند بعد از بهبودی تحت پیگیرد قانونی قرار خواهند گرفت.

رئیس پلیس تهران بزرگ در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به جریمه خودروهایی که به صورت غیرقانونی وارد طرح زوج و فرد می‌شوند، گفت: به عنوان پلیس فقط یک بار این خودروها را جریمه‌ای معادل 20 هزار تومان می‌کنیم و هیچ محمل قانونی برای دریافت عوارض از افرادی که به صورت غیرقانونی وارد محدوده زوج و فرد می‌شوند پیدا نکردیم.

رئیس پلیس تهران بزرگ در خصوص ادعای آقای پورسیدآقایی معاون شهردار تهران مبنی بر اینکه پلیس با خودروهای پلاک مخدوش برخورد نمی‌کند گفت: ما با جدیت هم به صورت میدانی و هم از طریق دوربین‌ها با خودروهای پلاک مخدوش برخورد می‌کنیم البته ممکن است مواردی نیز از چشم ما دور بماند اما در مجموع شدیدترین برخوردها با خودروهای پلاک مخدوش داریم.

رئیس پلیس تهران بزرگ همچنین در خصوص تمهیدات این پلیس برای ایام الله دهه فجر گفت: تمهیدات پلیس تهران بزرگ از روز 12 بهمن برای برقراری نظم و امنیت تمام مراسم‌هایی که در ایام الله دهه فجر برگزار می‌شود، آغاز شده است و این تمهیدات تا روز 22 بهمن ادامه دارد.

وی بیان کرد: ایست بازرسی، گشت‌های نامحسوس از تمهیدات ویژه پلیس در این ایام است همچنین با سپاه هماهنگ شده تا هم‌افزایی در خصوص برقرای نظم و امنیت در این ایام صورت گیرد.

وی ادامه داد: از ساعت 10 شب 21 بهمن‌ماه نیز پلیس 30 درصد در حال آماده باش است و این آماده باش 30 درصدی تا پنج صبح روز 22 بهمن ادامه دارد و از ساعت 5 صبح روز 22 بهمن پلیس صد در صد به صورت آ‌ماده باش است و در تمام طول مسیرهای 12 گانه راهپیمایی 22 بهمن حضور دارد.

رئیس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: معتقدم افرادی که در راهپیمایی 22 بهمن حضور پیدا می‌کنند قدم به قدم حضورشان در این روز عبادت است و حضور در این راهپیمایی در حقیقت پاسداری از آرمان‌های بیش از 230 هزار شهیدی است که برای این کشور خون و جان داده‌اند و همه ما با افتخار در چهل سالگی انقلاب در مراسم 22 بهمن حضور پیدا خواهیم کرد.

آماده باش انقلاب دهه فجر سردار رحیمی معاون شهردار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر