کد خبر: 722861 A

سردار رحیمی تشریح کرد:

رئیس پلیس تهران بزرگ جزییات دستگیری سارقان مسلح متواری از بیمارستان امام خمینی را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار حسین رحیمی در خصوص دستگیری سارقان مسلحی که از بیمارستان امام خمینی متواری شده بودند، گفت: تقریبا یک سال است این گروه جرائم مختلفی از جمله ۳۰۰ فقره سرقت منزل انجام داده بودند و در بازجویی هایی که از این افراد صورت گرفته تمام سرقت های این افراد مسلحانه بوده است.

وی ادامه داد یک مورد از سرقت های مسلحانه این باند در حدود یک ماه پیش در سرقت از دو منزل بوده که با ماموران درگیر شده و یکی از ماموران را مجروح می کنند و در نهایت این افراد متواری می‌شوند.

رئیس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: از آبان ماه که این افراد رعب و وحشت را در بیمارستان امام خمینی ایجاد کردند ما کار اطلاعاتی را آغاز کرده و به طور ویژه به این پرونده پرداختیم و در یکی دو مورد با این افراد در نقاط مختلف تهران درگیر شدیم این افراد جرایم مختلف و متعددی مرتکب شدند در تهران، کرج، لرستان و اصفهان جرائم متعددی را مرتکب شدند و تمام این جرایم نیز به صورت مسلحانه بوده است.

سردار رحیمی تصریح کرد: با اقدامات عملیاتی که انجام دادیم در ساعت ۳ بامداد روز جمعه دوازدهم بهمن ماه ۹۷ در یک عملیات بسیار پیچیده در حالی که این 5 نفر به همراه 5 زن در حال خوشگذرانی بودند، دستگیر شدند یکی از این افراد قصد درگیری مسلحانه با ماموران را داشت که اجازه به او داده نشد.

وی ادامه داد: در نهایت با اقدامات عملیاتی که انجام شد در ساعت ۳ بامداد در یک عملیات غافلگیرانه تمام اعضای این گروه که شامل ۱۰ نفر بودند و شامل پنج مرد به پنج زن بودن دستگیر شدند.

رئیس پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه این زنان طعمه سارقان بوده و آنها برای انجام سرقت‌هایشان از این زنان نیز استفاده می‌کردند، گفت: در مجموع در این عملیات شش مرد و پنج زن دستگیر شدند و همچنین پنج قبضه سلاح کلت کمری که یکی از این سلاح‌ها متعلق به پاسیار زندان بوده به همراه مقادیر زیادی مهمات و سه دستگاه خودرو کشف و ضبط شد.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: این باند سرقت از ابتدای سال تاکنون 300 فقره سرقت مسلحانه در تهران، کرج، لرستان و اصفهان انجام داده‌اند و تاکنون میلیاردها اموال مسروقه از این باند سرقت کشف شده است.

وی با بیان اینکه این افراد پس از فرار نیز قصد داشتند عملیات مسلحانه دیگری را نیز انجام دهند گفت: این سارقان بسیار جسور شده بودند و پلیس و مسئولان نظام را در فضای مجازی به سخره گرفته و برای آنان کری می‌خاندند و ادعا می‌کردند پلیس نمی‌تواند آنها را دستگیر کند ما امیدواریم مسئولان قضایی این ا فراد را به شدت و به سرعت به سزای اعمالشان برسانند.

وی در ادامه با بیان اینکه سارقان سابقه‌دار تحت رصد پلیس هستند خاطرنشان کرد: در یک ماهه گذشته سه گروه سارقان مسلح که قصد سرقت‌های مسلحانه در تهران را داشتند قبل از وقوع سرقت دستگیر شده و تحویل مقامات قضایی شده‌اند ما برای پیگیری پرونده‌های سرقت درجه‌بندی نداریم البته سرقت‌های خشن و مسلحانه که فشار روحی و روانی به جامعه وارد می‌کند و همچنین سرقت‌های به عنف برای ما اهمیت بیشتری دارند اما تمام سرقت‌ها در دستور کار پلیس قرار دارد.

اصفهان امام خمینی بیمارستان رئیس پلیس سردار رحیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر