کد خبر: 722714 A

سردار مهماندار مطرح کرد؛

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهر تهران با بیان اینکه شهردار دستور ویژه داده که عوارض زوج و فرد از طریق شورای شهر رسیدگی شود، تاکید کرد: ما مخالفت خود را اعلام کرده‌ایم.

به گزارش ایلنا، سردار محمدرضا مهماندار با اعلام این مطلب گفت: سال گذشته که بحث تردد در محدوده طرح ترافیک را پیش‌‌رو داشتیم، معاونت حمل و نقل شهر تهران موضوع اخذ عوارض از محدوده زوج و فرد را مطرح کرد.

وی ادامه داد: ما با بحث گرفتن عوارض در این محدوده مخالفت خود را اعلام و آن را به آینده موکول کردیم؛ در نهایت و بعد از اینکه مصوبه شورا برای حلقه اول طرح ترافیک به تصویب رسید، موضوع بار دیگر به شورای شهر تهران منتقل شد و در آن پیشنهاد هزینه ورود به حلقه اول تعیین و اخذ عوارض و مبلغ آن در زوج و فرد را مصوب کردند.

رئیس راهور تهران بزرگ افزود: بعدا برای نظارت و تطبیق با سایر قوانین و سیاست دولت این مسئله به فرمانداری تهران رفت که بر اساس سیاست‌های دولت تشخیص داده شد و تقاضای حذف آن را کرد.

مهماندار اضافه کرد: این بحث مجدد در شورا مطرح و حذف شد و فقط این بند اضافه شد که کسانی که قصد ورود به محدوده زوج و فرد را دارند، برای ورود مجاز می‌توانند با خرید طرح ترافیک وارد محدوده زوج و فرد شوند.

وی ادامه داد: در شهرداری دوستان اینگونه تفسیر می‌کنند اگر کسی قرار است بصورت مجاز وارد طرح زوج و فرد شود، پس مخالفت با این طرح بدین معناست که اگر کسی طرح را نخرید این مبلغ را بدهکار است ولی استدلال ما اینست که اینگونه نیست!

وی افزود: اگر کسی [مجوز ورود به طرح را] نخرید، مشمول ثبت عوارض نمی‌شود؛ بلکه مشمول جریمه می‌شود. یعنی [اگر کسی خارج از نوبت پلاک خودرو] وارد طرح شود، مشمول جریمه خواهد بود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اضافه کرد: شهردار دستور ویژه داد تا از طریق شورای شهر این موضوع رسیدگی شود و نتایج به سمع و نظر مردم برسد.

مهماندار یادآور شد: حاکمیت و بویژه شهرداری باید در حوزه حمل و نقل عمومی و زیرساخت‌ها فعالیت بیشتری داشته باشند و توسعه مترو در این خصوص بسیار مهم است.

سردار مهماندار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر