کد خبر: 721670 A

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ، با اشاره به کشف ۲۱۰ هزار قلم دارو و لوازم بهداشتی غیر مجاز و قاچاق، گفت: در این طرح ۱۹ متهم دستگیر و ۱۸ پاتوق این متهمان منهدم شد.

به گزارش ایلنا، سردار علی ذوالقدری، رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ، در تشریح این خبر گفت: با شکایت های ارایه شده از سوی شهروندان در خصوص فعالیت قاچاقچیان دارو و لوازم بهداشتی غیرمجاز، توزیع این اقلام و شیوع بیماری های مختلف در میان ورزشکاران و شهروندان، تیم های عملیاتی این پلیس برای شناسایی و دستگیری متهمان وارد عمل شدند.

این مقام ارشد انتظامی، با اشاره به شناسایی ۱۴ محله تهران که این قاچاقچیان در آنجا فعالیت های خلافکارانه خود را انجام می دادند، افزود: با انجام تحقیقات و بررسی های میدانی و شبانه روزی، این مناطق مورد شناسایی قرار گرفت و متعاقبا با هماهنگی مرجع قضایی طی عملیات هایی همزمان ۱۸ پاتوق این متهمان مورد بازرسی قرار گرفت که طی آن ۱۹ متهم و قاچاقچی داروهای غیر مجاز و تقلبی، دستگیر شدند.

وی اظهار داشت: در این رشته از عملیات ها، ۲۱۰ هزار قلم داروی غیرمجاز و قاچاق و همچنین لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی، کشف شد که در بررسی های کارشناسی از سوی نمایندگان وزارت بهداشت و درمان ارزش ریالی این اقلام مکشوفه ۱۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ، در پایان با اشاره به تلاش شبانه روزی ماموران این یگان در شناسایی و دستگیری سایر متهمان مرتبط با این پرونده ها، گفت: طرح مذکور در روزهای آتی نیز ادامه دارد و شهروندان در صورت مشاهده موارد مشکوک می توانند مراتب را از طریق تلفن مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ و یا مراجعه به نزدیکترین مقر انتظامی در محله، موضوع را به پلیس گزارش دهند.

سردار ذوالقدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر