کد خبر: 721242 A

ملکی در گفت‌وگو ایلنا مطرح کرد؛

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از نجات ۲۰ نفر از ساکنان یک ساختمان در حال حریق خبر داد.

جلال ملکی در گفت‌‌‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره جزئیات این حادثه گفت: در ساعت ۱۸:۲۴ دقیقه عصر امروز یک مورد حادثه آتش‌‌سوزی در یک واحد مسکونی در محله نازی‌‌آباد، میدان باربری به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌‌نشانی اطلاع داده می‌شود.

وی با بیان اینکه بلافاصله با امکانات کامل و تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام شد، اظهار داشت: محل آتش‌‌سوزی یک ساختمان چهار طبقه، هشت واحدی بود که در طبقه چهارم آن یک واحد ۷۵ متری دچار آتش‌‌سوزی شده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌‌نشانی با بیان اینکه این واحد به طور کامل شعله‌‌ور بود، تصریح کرد: اطلاعات اولیه حاکی از این بود که ظاهراً انفجار کوچکی در این واحد مسکونی قبل از آتش‌‌سوزی رخ داده است چرا‌‌که آثار شکستگی شیشه‌‌ها درها مشاهده می‌شد اما این انفجار آنقدر وسعت نداشت که باعث تخریب دیواره‌‌‌ها و سخت شود.

ملکی با بیان اینکه شعله‌‌های آتش به واحد مجاور نیز در همان طبقه سرایت کرده بود و آن واحد نیز کاملا دود گرفته بود، خاطرنشان کرد: همچنین دود دیگر طبقات این ساختمان را فراگرفته بود و تعدادی از ساکنان طبقات پایینی در حال خروج در راهروها بودند و نیاز به کمک داشتند. آتش‌‌نشانان همزمان با خاموش کردن آتش وارد طبقات و واحدها شده و سعی کردند ساکنان را از ساختمان خارج کنند.

وی ادامه داد: در همان دو واحدی که در طبقه چهارم این ساختمان قرار داشتند، دچار حریق شده بود. دو نفر حضور داشتند که یکی از آنها یک آقای ۳۵ ساله بود که دچار سوختگی شدید شده و به عوامل اورژانس تحویل داده شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با بیان اینکه در نهایت آتش‌نشانان ۲۰ نفر را از این ساختمان به سلامت خارج کردند و به محل امن منتقل شدند، ابراز داشت: آتش خاموش شده و گسترش آن به اطراف جلوگیری شده است، کارشناسان در محل حادثه مشغول بررسی علت این آتش‌‌سوزی هستند.

جلال ملکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر