کد خبر: 721102 A

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۳ سارق منزل یک پیرزن تنها خبر داد و گفت: دزدان با تهدید چاقو و با بستن دست و پای پیرزن حدود ۲۰ میلیون تومان طلاجات و اشیا قیمتی از منزل وی سرقت کرده بودند.

 به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه خیرالله دولتخواه در تشریح این خبر، بیان داشت: نیمه های شب  پنجم  آذر ماه سال جاری  پیر زنی  به کلانتری ۱۵۴ چیتگر مراجعه و اعلام داشت: حدود ساعت ۷ عصر زنگ خانه ام زده شد و به محض باز کردن در ۲ نفر مرد جوان که صورت خود را با ماسک پوشانده بودند با تهدید چاقو وارد منزل شدند و دست و پای من را با چسب بستند و بعد از آن با تهدید چاقو مرا وادار کردند که محل نگهداری طلاهایم را بگویم، سپس مرا در اتاقی حبس کردند و بعد از سرقت اموال قیمتی ام از محل متواری شدند.

این مقام انتظامی در خصوص شناسایی متهمان توضیح داد: پس از ارجاع پرونده به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ و بررسی جوانب مختلف این ماجرا مشخص شد که این پیر زن دارای پرستاری است که هر روز چند ساعتی به منزل پیر زن مراجعه و امورات منزل این پیر زن را انجام می دهد.

وی افزود:  بعد از معلوم شدن این موضوع در تحقیقات نامحسوسی که از پرستار پیرزن به عمل آمد مشخص شد که وی دارای ۲ فرزند پسر به نام های "م." و "ح." می باشد که هر دوی آنها دارای سوابق متعدد کیفری است.

سرهنگ دولت خواه بیان داشت: در برسی های بعدی مشخص شد یکی از پسران پرستار  به اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر در زندان قزل حصار  بسر می برد  و پسر دوم وی نیز  که دارای چندین فقره سابقه سرقت است و در حال حاضر بیکار  می باشد.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تصریح کرد: در تحقیقات فنی پلیسی مشخص شد که در شب وقوع سرقت پسر دوم پرستار  در محدوده منزل پیر زن مشاهده شده است که با به دست آمدن این اطلاعات دستگیری "ح." به عنوان متهم اصلی پرونده  در دستور کار قرار گرفت.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم پرونده  در زمان دستگیری توسط ماموران کلانتری ۱۵۴ چیتگر به اتهام اتهام سرقت از انباری چند مجتمع دستگیر و در بازداشت به سر می برد، ادامه داد: متهم اصلی این پرونده به پایگاه پنجم منتقل  که  با توجه شواهد و دلائل پلیس  در همان جلسه اول به سرقت از منزل پیرزن با همدستی ۲ نفر دیگر اعتراف کرد.

وی افزود: متهم در بازجویی های انجام شده اعتراف کرد که  از شرایط زندگی این پیرزن اطلاع داشته و می دانسته که این پیرزن به تنهایی زندگی می کند. نقشه سرقت از منزل وی را با همدستی ۲نفر از دوستانش طرح ریزی کرده است و در شب حادثه وی در بیرون منزل به عنوان زاغ زن کشیک می داده و ۲ همدست وی پس از ورود به منزل پیرزن، حدود ۲۰ میلیون تومان اشیا قیمتی و طلا سرقت و در همان شب اموال مسروقه  را بین خودشان تقسیم کرده اند.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اینکه با اعتراف متهم اصلی پرونده، ۲ همدست وی نیز دستگیر و به اتهامات این سارقان در شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ رسیدگی می شود، بیان داشت: استفاده از در بازکن های تصویری و همچنین استفاده از چشمی بر روی درهای منزل می تواند تا حد بسیاری مانع از سوء استفاده سارقان و غافل گیر شدن اعضا خانواده در مواقع وقوع سرقت باشد.

رییس پایگاه پنجم آگاهی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر