کد خبر: 721033 A

رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی با تاکید بر تمرکز پلیس بر کشف محموله های کلان و مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان یافته از افزایش ۵۸ درصدی پرونده های قاچاق بالای ۵۰۰ میلیون تومان در ۹ ماهه امسال خبرداد.

به گزارش ایلنا، سردار محمدرضا مقیمی در دومین روز از نشست روسای پلیس مبارزه با قاچاق کالای سراسر کشور با اشاره به تاکیدات موکد مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال های اخیر مبنی بر مبارزه با این پدیده شوم، اظهار داشت: حمایت از تولیدات داخلی، مقابله با قاچاق کالا و همچنین تکریم ارباب رجوع، از رویکردهای مهم پلیس آگاهی به شمار می آید.

وی افزود: یکی از اهداف کلی پلیس آگاهی ناجا در برنامه ششم توسعه، مقابله با قاچاق کالا و ارز از طریق توسعه فعالیت های اطلاعاتی، شناسایی و انهدام شبکه های قاچاق با رویکرد مبارزه با قاچاق سازمان یافته به منظور حمایت از تولیدات ملی و کالای ایرانی می باشد.

این مقام ارشد انتظامی به تمرکز پلیس بر کشف محموله های کلان و مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان یافته اشاره و بیان کرد: در ۹ ماهه امسال، پرونده های کشف کالاهای قاچاق با ارزش بالای ۵۰۰ میلیون تومان ، رشد ۵۸ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل داشته است.

وی همچنین به تشدید فعالیت قرارگاه مقابله با قاچاق کالا و ارز با برگزاری بیش از ۱۰ جلسه اصلی و ۲۰ کمیته فرعی در استان های هدف اشاره کرد.

سردار مقیمی با اشاره به برگزاری بیش از ۵ کارگاه آموزشی تخصصی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مرکز و استان ها، گفت: در راستای تشدید مقابله با قاچاق کالا، بیش از  ۱۰۰ مرحله طرح های عملیاتی سراسری، منطقه ای و استانی به اجرا در آمد.

این مقام ارشد انتظامی به پیگیری نیروی انتظامی برای استقرار پلیس در مبادی رسمی اشاره و بیان کرد: در این رابطه تعدادی از ماموران مجرب پلیس آگاهی پس از گذراندن دوره های آموزش تخصصی در مبادی رسمی استان های هرمزگان، بوشهر و خوزستان مستقر شدند.

وی، تعامل پلیس آگاهی ناجا با سایر سازمان ها به منظور پیشگیری و مقابله با قاچاق، پیگیری اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، انعقاد تفاهم نامه همکاری بین سازمان تعزیرات حکومتی و ناجا را از دیگر اقدامات شاخص این پلیس در ۹ ماهه امسال عنوان کرد.

این مقام ارشد انتظامی به اجرای طرح های سراسری، منطقه ای و استانی در برای مقابله با قاچاق سوخت اشاره و خاطرنشان کرد: کشفیات فرآورده های نفتی در ۹ ماهه امسال، ۱۲۳ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

وی، مبارزه با قاچاق کالا و ارز را یکی از اولویت های پلیس عنوان و بیان کرد: در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، ارزش ریالی پرونده ها ۴۴ درصد و همچنین پرونده های ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان ۵ درصد افزایش داشته اند.

رئیس پلیس آگاهی ناجا در خاتمه گفت: کاهش حجم قاچاق کالا در سطح کشور ، همسو سازی دستگاه های متولی موثر در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نیز استفاده از ظرفیت دیگر رده های تخصصی پلیس در این امر از جمله اهداف کلان پلیس آگاهی در سال ۹۸ است.

سردار مقیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر