کد خبر: 720709 A

علیرضا رشیدیان خبر داد:

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: ایام حج سال آینده، انگشت‌نگاری از حجاج در داخل کشور انجام می‌شود.

به گزارش ایلنا، علیرضا رشیدیان یکشنبه شب در دیدار با علما و مراجع عظام تقلید درقم از امضای تفاهم‌نامه‌ای با سعودی‌ها خبر داد و افزود: در مذاکرات انجام شده تلاش کردیم تا بیشترین امتیازات مورد انتظارمان را دریافت کنیم که از جمله مهمترین آنها استقرار دفتر حج و زیارت در کشور عربستان است.

وی با بیان اینکه سال آینده حدود 85 هزار تن به سفر معنوی حج اعزام می‌شوند و تلاش می‌کنیم 10 هزار تن دیگر به این آمار افزوده شوند، خاطرنشان کرد: با وجود افزایش شدید قیمت‌ها و نرخ ارز، برای کاهش منطقی قیمت‌ها بسیار تلاش کرده‌ایم و اعزام حجاج کمتر از 30 میلیون تومان خواهد بود.

رشیدیان بر استفاده از فضای معنوی حج و زیارت برای مقابله با تهاجم فکری و فرهنگی دشمنان و تقویت باورهای دینی مردم تأکید کرد و گفت: امیدواریم تمامی سفرهای معنوی با عزت و کرامت و امنیت برای مردم کشورمان همراه باشد.

وی در پایان با بیان اینکه با اصلاح ساختارها و فرآیندها می‌خواهیم که همه عاشقان با هر سطح درآمدی بتوانند به زیارت عتبات بروند، تصریح کرد: با هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های بعمل آمده تلاش می‌کنیم تا سفرهای زیارتی سوریه نیز با تعداد محدود از سر گرفته شود.

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت نیز در این دیدارها با بیان اینکه میلیون‌ها نفر از مردم ما در مراسم حج و اربعین و در طول سال به سفرهای زیارتی می‌روند، گفت: تلاش می‌کنیم تا برابر هجمه فرهنگی دشمنان علیه مکتب اهل‌بیت(ع)، همه مردم به‌ویژه جوانان را با معارف ناب الهی هرچه بیشتر آشنا کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید علی قاضی‌عسگر با اشاره به حضور مؤثر روحانیان، مداحان و خادمان فرهنگی در سفرهای زیارتی، اظهار داشت: هر روز صبح و شام در حرمین شریفین کربلا و نجف، خطبا و مداحان برجسته کشورمان برنامه اجرا می کنند.

وی با بیان اینکه شبکه مطمئنی در خدمت‌رسانی فرهنگی به نظام مقدس جمهوری اسلامی در سازمان حج و زیارت شکل گرفته، خاطرنشان کرد: در سفر معنوی حج تلاش کرده‌ایم تا با صرفه جویی و کم کردن هزینه‌ها، قیمت‌ها را کاهش داده و از دولت درخواست کرده‌ایم تا ارز ارزان‌قیمت‌تری را در اختیار ما قرار دهد.

انگشت‌نگاری از حجاج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر