کد خبر: 720344 A

اعضای شورای شهر تهران یک فوریت تعیین عوارض تردد شبانه وسایل نقلیه باری در محدوده کامیون ممنوع شهر تهران در سال 98 را به تصویب رساندند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در صدو نوزدهمین جلسه شورای شهر تهران لایحه عوارض تردد شبانه وسایل نقلیه باری در محدوده کامیون ممنوع شهر تهران در سال 98 مورد بررسی قرار گرفت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در رابطه با این لایحه گفت: ما قبلاً مصوب کرده بودیم که کامیون‌های باربری بارنامه بگیرند. از همین رو کامیون‌ها برای تردد در سطح شهر باید بارنامه بگیرند اما ما ابزار عملیاتی برای الزام آنها به این کار را نداریم.

محسن پورسیدآقایی ادامه داد: اکنون دو ماه است که مصوبه شورای شهر در مورد بارانه ابلاغ شده اما رانندگان اقدام جدی برای دریافت آن نکرده‌اند و روزانه فقط هزار کامیون بارنامه می‌گیرند.

وی افزود: پیشنهاد ما این است که اگر کسی بارنامه یا باربرگ نگرفت برای تردد عوارض پرداخت کند و اگر کسی باربرگ بگیرد عوارض به او تعلق نمی‌گیرد. این در واقع برای این است که افراد نسبت به دریافت بارنامه اقدام کنند.

در ادامه جلسه، یک فوریت لایحه عوارض تردد شبانه وسایل نقلیه باری در محدوده کامیون ممنوع در سال 98 با 17 موافق و بدون مخالف تصویب شد.

شورای شهر تهران شهر تهران لایحه وسایل نقلیه جلسه شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر