کد خبر: 720283 A

ریاست دبیرخانه دائمی جشنواره فارابی گفت: امیدوارم کشور از علوم انسانی استفاده روزافزون داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین میرزایی، ریاست دبیرخانه دائمی جشنواره فارابی در آیین اختتامیه دهمین دوره این جشنواره بین المللی گفت: امروز شاهد تکریم از عالمان و دانشمندان هستیم. ما علوم انسانی را نه کمتر و نه برتر از دیگر علوم نمی‌دانیم. علوم انسانی و اجتماعی همواره مورد کاربرد واقع شده است زیرا مسئولیت اجتماعی دانشگاه‌ها مهمترین وجهی است که آنها در اختیار خواهند داشت.

وی ادامه داد: دانشگاه‌های علوم انسانی به ویژه دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان دانشگاه اختصاصی علوم انسانی گام‌های مهمی را برداشته است.امیدوارم کشور از علوم انسانی استفاده روزافزون داشته باشد.

میرزایی اضافه کرد: جشنواره بین المللی فارابی از بین ۵۶۴۹ اثر دریافتی و در مجموع ۱۴ گروه علمی ۱۷ اثر در قالب ۱۶ اثر برگزیده و یک جایزه میانی برگزیده را انتخاب کرده است که امروز از آنها تقدیر خواهد شد. علاوه بر آن از هفت شخصیت بین المللی که از ایران شناسان و جهان شناسان مختلف سطح جهان هستند تقدیر به عمل خواهد آمد.

او بیان کرد: برگزیدگان خارجی حاضر در جلسه امروز از کشورهای انگلستان، هندوستان و قزاقستان و..‌ هستند علاوه بر اینها از دوازده شخصیت پیشرو علوم انسانی و همچنین نظریه پردازان و مترجمان برتر تقدیر به عمل خواهد آمد.

ایران جشنواره بین المللی جهان قزاقستان علوم انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر