کد خبر: 719717 A

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور در نشست سالانه استان های ساحلی گفت: اولویت اول سازمان محیط زیست، محیط بانان هستند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ جمشید محبت خانی، در نشست با مدیران محیط زیست استان‌های ساحلی کشور که در جزیره خارک برگزار شد، اظهار داشت: بنا بر نظر معاون رئیس جمهور و ریاست سازمان حفاظت محیط زیست “اولویت اول سازمان محیط زیست، محیط بانان هستند” که در این زمینه وضعیت رو به ارتقایی را شاهد هستیم.

وی با اشاره به موضوعات مهم در حوزه دریایی، اضافه کرد: محیط بان ضابط خاص قضایی در محیط زیست است و اینکه محیط بانان تخصصی دریایی آموزش دیده را داشته باشیم، مد نظر است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست کشور بیان کرد: پاسگاه دریایی محیط زیست می‌تواند مسائل دریایی را دنبال کنند و پرونده‌هایی را تشکیل دهند و باید بررسی کنیم که وقتی این پاسگاه‌های مصوب غیر دایر را نداریم، چه جرایمی در حال اتفاق افتادن است به محیط زیست دریایی لطمه می‌زند و کسی متولی آن نیست.

وی از ارائه آموزش به تعدادی از محیط بانان با موضوع حفاظت از تالاب‌ها، ادامه داد: باید در حوزه دریایی نیز آموزش‌هایی را به محیط بانان جدید و یا محیط‌بانان موجود ارائه کنیم. بازوی اجرایی سازمان محیط زیست محیط بانان هستند.

محبت خانی با اشاره به اینکه ارائه آموزش‌ها باید متناسب با قشر مورد آموزش باشد، خاطرنشان کرد: باید محیط‌بانان به جامعه معرفی شوند و مردم شناخت کافی از وظایف و مسئولیت‌های محیط بانان داشته باشند.

وی بر تقویت سازمان و استفاده از لباس محیط بانی در برنامه‌های مختلف تاکید کرد و افزود: به خوبی به این موضوع پرداخته نشده است و باید شجاعت و توانمندی محیط‌بانان به خوبی معرفی شوند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست کشور با اشاره به دستاوردهای فعالیت‌های محیط بانان در سطح کشور، تاکید کرد: برخی افراد برای سوء استفاده از واژه مقدس محیط بان هستند که ما باید با برنامه ریزی از این موضوع جلوگیری کنیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر