کد خبر: 719536 A

با اعلام سرگرد دست‌خال؛

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی‌پایتخت از دستگیری ۳ کیف‌قاپ مشتریان صرافی‌ها خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرگرد قاسم دست‌خال درباره جزئیات این خبر گفت: پرونده‌ای از کلانتری ۱۲۲ دربند مبنی بر کیف‌قاپی ۲ موتورسوار به این پایگاه ارجاع شد که مالباخته پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی اظهار داشت که پس از خروج از صرافی، مسافتی را طی نکرده بود که ۲ موتورسوار به وی نزدیک و کیفش که حاوی ۲ هزار و ۵۷۰ یورو (معادل ۳۳ میلیون تومان) بود، به زور سرقت کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه مال‌باخته از نواحی مختلف بدن دچار آسیب بدنی شده بود و نتوانسته بود مشخصات ظاهری سارقان را به خاطر بسپارد، ادامه داد: تنها اطلاعاتی که مال‌باخته در اختیار ماموران قرار داد هجوم ۲ مرد درشت‌اندام بود.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی با بیان انجام تحقیقات پلیسی توسط ماموران تخصصی پایگاه یکم تصریح کرد: در تحقیقات میدانی مشخص شد زمانی که مال‌باخته داخل مغازه برای خرید ارز حضور داشت یک مرد درشت‌اندام داخل صرافی تردد داشته و مدتی وی در حال زاغ‌زنی بوده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه چهره و مشخصات ظاهری متهم در اختیار ماموران قرار داده، گفت: گشت‌‌زنی‌های هدفمند در محدوده صرافی‌ها افزایش یافت تا اینکه ماموران موفق شدند سارق را که در حال زاغ‌زنی در اطراف یکی از صرافی‌ها بود، شناسایی و دستگیر کنند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی افزود: با دستگیری این متهم و اعتراف وی به زاغ‌زنی اطراف مغازه‌های صرافی، ۲ همدست وی نیز در مخفیگاهشان در رباط کریم دستگیر و به جرم ارتکابی اعتراف کردند.

وی خاطرنشان کرد: با کشف تعدادی اموال مسروقه تاکنون ۲ تن از مالباختگان شناسایی و تحقیقات پلیسی درباره شناسایی سایر جرائم مشابه متهمان ادامه دارد.

سرقت دستگیری سارقان کیف قاپی پایگاه یکم پلیس آگاهی‌پایتخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر