کد خبر: 719463 A

طهرانچی در دیدار آیت‌الله ناصری یزدی مطرح کرد:

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد دیدار و برنامه‌های این دانشگاه برای اشتغال­ زایی برای جوانان و کمک به توسعه شهری را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در نخستین برنامه سفر ۲ روزه خود به استان یزد، عصر امروز با آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد دیدار و گفت‌وگو کرد.

طهرانچی گفت: به هر استانی که سفر می­ کنم وظیفه خود می­ دانم خدمت نمایندگان ولی فقیه رسیده و از رهنمودهایشان برای پیشبرد اهداف دانشگاه آزاد اسلامی استفاده کنم.

دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال فراهم کردن بستر اشتغال جوانان است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: خوشبختانه در دوره جدید دانشگاه آزاد اسلامی، حرکت جدی و اصلاح ریل گذاری آغاز شده که شفاف سازی عملکرد، امانت داری، رسیدگی به موضوعات فرهنگی و دانشجویی و اشتغال جوانان از مهمترین مؤلفه­ های آن است و سعی داریم فضای دانشگاه آزاد اسلامی را از حالت آموزشی صرف و مدرک گرایی تغییر دهیم تا بتوانیم باعث توسعه شهرها و بسترساز اشتغال جوانان و امیدبخش در کشور باشیم.

طهرانچی با اشاره به برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی برای حمایت از جوانان، گفت: تلاش داریم در کنار بسترسازی برای اشتغال دانشجویان، تا حد امکان مشکل مسکن جوانان در شرف ازدواج را برطرف کنیم و برای تحقق این موضوع برنامه هایی در دست بررسی داریم تا بتوانیم برخی از خوابگاه های دانشگاه آزاد اسلامی را که دارای قابلیت هستند به خوابگاه متأهلی تبدیل کنیم.

کمک به جوانان برای ازدواج آسان از برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی است

وی افزود: یکی از برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی این است که بتواند سهم بیشتری در کمک به جوانان برای ازدواج آسان داشته باشد، چرا که یکی از فضاهایی که دشمن برای نفوذ استفاده می کند، بیکاری و معضل ازدواج جوانان است که برای حل آن با توکل به خداوند و استعانت از حضرت ولیعصر(عج) حرکت جدی آغاز شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به توصیه آیت الله ناصری یزدی مبنی بر تغییر سبک آموزش دانش آموزان و دانشجویان خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در این راستا براساس مصوبه هیأت امنا اقدام به تغییر ساختار کرد و براین اساس معاونت­ های علوم انسانی و هنر، فنی مهندسی و فناوری و نوآوری در کنار معاونت علوم پزشکی ایجاد شد تا بتوانیم برنامه­ ریزی ­های دقیق­ تر براساس محتوا و کارکرد هر یک از این حوزه ­ها داشته باشیم.

وی با اشاره به گسترش استفاده جوانان از فضای مجازی گفت: امروزه به دلیل گسترش فضای مجازی در جامعه، کارکرد ذهن و نظم منطقی از دانشجویان گرفته شده است. با توجه به این موضوع نیازمند بازنگری در نحوه آموزش به دانش آموزان در مدارس سما و دانشجویان هستیم.

طهرانچی با اشاره به وضعیت دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، اظهار داشت: توسعه آموزش عالی در استان یزد بی رویه بوده و مراکز دولتی که از بودجه دولت هزینه می کنند در استان ها رقیب مردم شدند و شاهد یک موازی کاری در این حوزه هستیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی اقدام به شناسایی چالش های استان ­ها کرده و با توجه به ظرفیت­ ها و توانمندی ­ها، هر یک از استان ها را به عنوان قطب یکی از موضوعات و چالش ها انتخاب کرده که بر این اساس استان یزد به عنوان قطب پوشاک و نساجی کشور انتخاب شده است.

بازدید از مرکز رشد و مرکز بیولوژیک، کارگاه دوخت و رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد، حضور در جلسه طرح موضوعات مربوط به کشاورزی از دیگر برنامه های دکتر طهرانچی در روز نخست سفر به استان یزد است.

 

ازدواج اشتغال امام جمعه دانشگاه آزاد اسلامی نماینده ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر