کد خبر: 719353 A

سخنگوی وزارت بهداشت گفت:تغییر سبک زندگی و بافت سنی در کشور سبب شیوع بیماری‌های غیرواگیر همچون مشکلات قلبی عروقی، بیماری‌های مزمن تنفسی و روان شده است.

به گزارش ایلنا، ایرج حریرچی در حاشیه اولین همایش دریچه‌ای به فردای نظام سلامت ایران با رویکرد ایرانی اسلامی پیشرفت اظهار داشت: تغییر سبک زندگی و بافت سنی در کشور سبب شیوع بیماری‌های غیرواگیر همچون مشکلات قلبی عروقی، بیماری‌های مزمن تنفسی و روان شده است.

وی افزود: آمادگی‌های جدی برای مقابله با بیماری‌های غیرواگیر باید وجود داشته باشد که البته اقدامات گسترده‌ای از طریق وزارت بهداشت آغاز شده است و در گذشته همانطور که در زمینه بیماری‌های واگیر موفق عمل کرده‌ایم در کشور تلاش خواهد شد در این زمینه اقدامات مؤثری صورت گیرد.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه عمده نظام خدمات درمانی کشور باید به سمت پزشکی خانواده و نظام ارجاع رود، گفت: اجرای راهنماهای بالینی و تغییر روش پرداخت امری ضروری است که مورد توجه وزارت بهداشت قرار دارد.

حریرچی گفت:‌تغییر روش پرداخت باید مبتنی بر عملکرد باشد و از هزینه‌های جانبی بکاهد. همچنین ارائه کنندگان خدمات به دلیل اشاعه سلامت و نه بیماری بیشتر پاداش بگیرند.

ایرج حریرچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر