کد خبر: 719143 A

معاونت مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری سارقان مامورنمایی خبر داد که با لباس و آرم و علائم پلیسی ضمن حضور در محل سکونت اتباع افاغنه، ۱۹ دستگاه تلفن همراه و ۲۰ میلیون تومان پول، از آنها به سرقت کرده بودند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه "علی ولیپور گودرزی" گفت: نیمه شب بیست و پنجم آذر ماه ۹۷ خبری با عنوان سرقت مسلحانه چند سارق با لباس، آرم و علائم پلیسی از اتباع خارجی، به کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس  مخابره شد.

این مقام انتظامی عنوان داشت: با حضور ماموران کلانتری در محل و بررسی های اولیه، مشخص شد در شب حادثه، پنج مرد که ۲ تن از آنها لباس پلیسی با درجات سرهنگی و سروانی به تن داشتند، پس از ورود به محل سکونت اتباع افاغنه خود را پلیس معرفی کرده و با تهدید سلاح گوشی های تلفن همراه و ۲۰ میلیون تومان وجه نقد آنها را گرفته و به سرعت از خانه بیرون رفته و با استفاده از ۲ دستگاه خودروی مشکی رنگ و نقره ای از محل متواری شده اند.

وی افزود: پس از بررسی های اولیه، پرونده تحت عنوان "سرقت مسلحانه تحت عنوان مامور قلابی" به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع داده شد و تحقیقات در خصوص شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت تا اینکه با اقدامات فنی صورت گرفته یکی از اعضا این باند به نام "احسان" شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ گودرزی، تصریح کرد: در تحقیقات صورت گرفته از احسان، سایر اعضا این باند سرقت که همگی دارای نسبت فامیلی ( پدر، برارد، پسرخاله، دایی و دوست پسر خاله) با وی بودند، شناسایی و در ادامه پدر و دوست پسر خاله احسان، دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند.

وی اظهار داشت: پدر احسان، در اعترافات خود اعلام داشت که پیشنهاد این سرقت توسط "غلامرضا" (دوست پسرخاله احسان) به آنها داده شده و گفته از آنجا که تعداد زیادی از افاغنه در خانه ای در خیابان جشنواره تهرانپارس زندگی می کنند و به تازگی حقوق ماهیانه خود را دریافت کرده اند می توان به عنوان مامور پلیس به آنجا رفت و سرقت کرد.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت، گفت: این متهم همچنین در ادامه اعترافات خود گفت: بعد از هماهنگی های انجام شده با ۲ دستگاه خودروی سواری حدود ساعت ۲ نیمه شب به در خانه مورد نظر رفتیم و در حالیکه ۲ تن از ما لباس پلیس برتن داشت و دیگر اعضا هم با ادوات پلیسی از جمله کلت کمری، دستبند، اسپری اشک آور قلابی، پس از در زدن به داخل خانه رفتیم و پس از تهدید ساکنان خانه پول و گوشی های آنها را گرفتیم و به سرعت از آنجا متواری شدیم.

وی بیان داشت: این در حالی بود که یکی از مالباخته ها در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: ساعت حدود ۲ بامداد بود که در به صدا درآمد و وقتی در را باز کردیم، ۶ نفر که خود را مامور کلانتری معرفی کردند با استفاده از گاز اشک آور و سلاح و بی سیم شروع به بازجویی و جمع آوری گوشی ها و پول های ما کردند و در مجموعه ۱۹ دستگاه گوشی و حدود ۲۰ میلیون تومان وجه نقد از ما به سرقت بردند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به اینکه پرونده این باند سرقت مسلحانه تحت عنوان مامور در حال حاضر در شعبه دوم بازپرسی ناحیه ۳۴ تهران در حال رسیدگی است، خاطر نشان کرد: سه نفر از این باند سرقت مسلحانه در حال حاضر دستگیر و سرنخ‌هایی برای دستگیری دیگر اعضا این باند در دست است.

معاونت مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر