کد خبر: 719034 A

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: از ابتدای سال تاکنون ۵۸۸ تن و ۶۷۱ کیلو انواع مواد مخدر توسط پلیس کشف شده که "تریاک" در صدر کشفیات آن است.

به گزارش ایلنا، سردار"محمدمسعود زاهدیان " در همایش تخصصی معاونان ستادی، روسای پلیس مبارزه با مواد مخدر استان ها و معاونان عملیات فرماندهی مرزبانی سراسر کشور با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) اظهار داشت: یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعان حریم و حرم و شهیدان عرصه نظم و امنیت به ویژه شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدر را گرامی می داریم، چرا که امنیت مطلوب کشور را مرهون جانفشانی شهدا و دلسوزان نظام و انقلاب اسلامی هستیم.

وی با تشریح عملکرد ۱۰ ماهه پلیس مبارزه با مواد مخدر، افزود: از ابتدای سال تاکنون ۵۸۸ تن و ۶۷۱ کیلوگرم انواع مواد مخدر توسط پلیس کشف شده که "تریاک" در صدر کشفیات آن می باشد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه بیشتر کشفیات در شرق و حاشیه شرق کشور صورت می گیرد، افزود: ۷۰ درصد از اقدامات پلیسی در حوزه مبارزه با مواد مخدر در استان های شرق و حاشیه شرق کشور متمرکز شده که از ابتدای سال تاکنون ۸۹ عنصر اصلی تولید و توزیع مواد مخدر شناسایی و بیش از هزار باند مواد مخدر نیز شناسایی و اعضای آن دستگیر شده اند.

سردار زاهدیان با بیان اینکه ۶۳ تن از مواد مخدر کشف شده حاصل همکاری های اطلاعاتی است، افزود: راه اندازی مرکز جمعیت این پلیس یکی از اقدامات موثر در راستای پیگیری پرونده های مرتبط با این معضل و جرم است.

 بهره مندی از تجهیزات به روز و پهپادی

این مقام عالی انتظامی با اشاره به بهره مندی از تجهیزات به روز و پهپادی در فرآیند مبارزه با مواد مخدر، عنوان کرد: فعال سازی سامانه عنبیه نیز یکی از اقدامات موثر این پلیس بوده است، به طوری که این بانک اطلاعاتی در شناسایی، جمع آوری و دستگیری خرده فروشان و معتادان متجاهر اثرگذار بوده است.

وی به راه اندازی مرکز اطلاعات فضای مجازی پلیس مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد، گفت: جولان برخی از قاچاقچیان مواد افیونی در فضای مجازی، پلیس را مترصد اشراف بر تحرکات خرابکارانه در فضای سایبری کرد به گونه ای که با راه اندازی این مرکز، به دستاوردهای مطلوبی رسیده ایم.

این مقام عالی انتظامی با بیان اینکه تمرکز بر پاک سازی مناطق آلوده یکی از اولویت های این پلیس است، عنوان کرد: در این راستا علاوه بر پایتخت، در سایر استان ها اقدامات شایسته ای صورت گرفته و این روند ادامه دارد، البته شناسایی و دستگیری سر شبکه ها و اعضای اصلی باندهای مواد مخدر در کنار دستگیری خرده فروشان از اولویت های اصلی این پلیس است.

سردار زاهدیان گفت: ارتقاء کیفی مأموریت ها و پاسخگویی به انتظارات و مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه مبارزه با مواد مخدر از راهبردهای اساسی پلیس است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به فعال سازی ظرفیت های اجتماعی و ایجاد مراکز پیشگیری و مددکاری اجتماعی در مراکز انتظامی توسط این پلیس عنوان کرد: ارائه آموزش چهره به چهره به افراد برای معرفی آسیب های اعتیاد و مواد مخدر یکی از اقدامات مطلوب پلیس بوده، به طوری که سال گذشته یک هزار و ۶۰۰ نفر جامعه هدف این آموزش چهره به چهره بوده اند.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر