کد خبر: 718949 A

ولایتی خبر داد:

رئیس هیأت مؤسس و امنا دانشگاه آزاد گفت: کشورهای منطقه از جمله سوریه، لبنان، آذربایجان، عراق و افغانستان موافقت خود را اعلام داشته‌اند تا از ظرفیت‌های این دانشگاه و مدارس سما بهره ببرند.

به گزارش ایلنا، علی اکبر ولایتی، رئیس هیأت مؤسس و امنا دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی تشکیلاتی مدیران استانی دبیرستان‌های سما کل کشور در محل بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی اظهار داشت: بدون تردید دوره‌های پیش دبستانی، دبستان، راهنمایی و دبیرستان اهمیتشان در ساختن شخصیت آینده نوجوانان و جوانان مهمتر از دانشگاه است، لذا مسئولیت شما در تربیت نسل آینده بسیار مهمتر از مسئولان دانشگاه است.

ولایتی ادامه داد: ۸۰۰ واحد آموزشی در مقاطع پیش دبستان تا دبیرستان در سراسر ایران در اختیار داریم که ظرفیت عظیم و خوبی است و در تاریخ آموزش و پرورش ایران سابقه نداشته یک مجموعه غیردولتی این میزان ظرفیت را داشته باشد.

وی افزود: سوالی که پیش می‌آید این است آیا متناسب با این ظرفیت در این سال‌ها برای تربیت نسل‌های دیروز و امروز از این امکانات استفاده شده است یا خیر؟ به نطر می رسد باید بیشتر در این جهت اهتمام داشت و در درجه اول آموزش و پرورش نیاز به یک تحول داشته که مقام معظم رهبری هم به آن اشاره فرمودند.

رئیس هیأت مؤسس و امنا دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: تعداد واحدهای ما محدود است و دست ما بازتر است؛ پس بیاییم ما تحول را آغاز کنیم و اولین کارمان هم این باشد تا این سند تحول که ۱۰ الی ۱۲ سال روی آن کار شده بحث کنیم و راه را برای سایرین باز کنیم.

 ولایتی تاکید کرد: اشکال کار آموزش و پرورش که می‌گوییم نیاز به تحول دارد این است که از زمان تشکیل وزارت خانه آن که در ابتدا وزارت معارف، اوقاف و صنایع مستظرفه بود؛ پایه تقلید از فرنگ، بدون توجه به داشته‌های بومی بنا شد.

رئیس هیأت مؤسس و امنا دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: نکته بعدی که حائز اهمیت است اینکه آموزش معنویات در مدارس سما است که باید به نحو مناسب اجرا شود و بهترین الگوی دانش آموز هم معلم دانش آموزان است که نقش کلیدی در تربیت دانش آموز دارد.در قرآن کریم غیر از یک جا در همه جا تزکیه قبل از تعلیم آمده؛ پس اول باید تزکیه، تربیت و پروش و بعد آموزش و تعلیم باشد.

 ولایتی اظهار داشت: کشورهای منطقه از جمله سوریه، لبنان، آذربایجان، عراق و افغانستان موافقت خود را اعلام داشته‌اند تا از ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی و مدارس سما بهره ببرند؛ چندی پیش یکی از کاندیداهای مجلس افغانستان به عنوان رزومه خود ذکر کرده بود که فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی واحد کابل است این یعنی جایگاه دانشگاه آزاد به نحوی است که این اعتبار را داراست و باید این رویه تداوم داشته باشد.

افغانستان دانشگاه آزاد سوریه کشورهای منطقه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر