کد خبر: 718304 A

سرپرست وزارت بهداشت:

سرپرست وزارت بهداشت، گفت: تمام تلاش ما در دولت و وزارت بهداشت این است که هیچ وقفه‌ای در تامین داروهای اساسی و مورد نیاز مردم به ویژه داروهای بیماران خاص و صعب العلاج وجود نداشته باشد.

به گزارش ایلنا، سعید نمکی در حاشیه نشست اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ساری اظهار داشت: اگرچه مشکلاتی در کل کشور در حوزه اقتصاد و چرخه تامین کالا به دلیل اعمال تحریم های ظالمانه و یکجانبه وجود دارد، اما تلاش می کنیم تا درخصوص تامین مواد اولیه صنایع دارویی داخلی مشکلی رخ ندهد.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر، خوشبختانه هیچ نگرانی از بابت دسترسی و افزایش قیمت و تحمیل هزینه به بیماران نداریم و مردم نیز در این زمینه نگرانی نداشته باشند.

سرپرست وزارت بهداشت درخصوص برنامه های این وزارتخانه برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و توسعه پارک های علم و فناوری گفت: نگاه دولت این است که شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری را به شدت تقویت کنیم، چراکه در تمام دنیا نیز آنها در شرایط تحریم به کمک دولت ها می آیند. زمانی که در سازمان برنامه و بودجه مسئولیت داشتم، علیرغم افزایش مختصر بودجه دستگاه های اجرایی، ۷۰ درصد یودجه پارک های علم و فناوری را افزایش دادیم.

نمکی در پایان افزود: وزارت بهداشت برای توسعه پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان و ارتباط آنها با بدنه دانشگاه های علوم پزشکی برنامه های مفصلی دارد که امیدواریم از ظرفیت عظیم و ارزشمند در جهت جبران کاستی های زمان تحریم به ویژه در زمینه مشکلات نظام ارائه خدمات، کمبودهای تجهیزات پزشکی وارداتی و تولید داروهای های تک وارداتی استفاده کنیم.

سرپرست وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر