کد خبر: 718040 A

معاون هماهنگ کننده نیروی انسانی ناجا تکریم، تجلیل، ارتقاء، نشاط و هویت بخشی را از مهم‌ترین اهداف برگزاری جشنواره سرباز حضرت علی اکبر (ع) برشمرد.

به گزارش ایلنا، سردار علیرضا تقوایی اظهار داشت: خدمت سربازی در نظام جمهوری اسلامی ایران یک خدمت مقدس است که موید این موضوع فرمایشات بزرگان دین در خصوص منزلت و جایگاه والای سرباز می باشد.

معاون هماهنگ کننده نیروی انسانی ناجا تصریح کرد: جشنواره سرباز حضرت علی اکبر (ع) برابر برنامه سنواتی ستاد کل نیروهای مسلح هر ساله در این نیرو برگزار می شود.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: تکریم، تجلیل، ارتقاء، نشاط و هویت بخشی به سربازان از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

سردار تقوایی درباره ارتقاء رفتار کارکنان با اشاره به اینکه جشنواره سرباز در سال جاری  به میزبانی نیروی انتظامی برگزار می شود، گفت: برگزاری جشنواره سرباز سبب می شود تا اعتماد به نفس سربازان تقویت و همچنین زمینه سازی برای شکوفایی استعدادهای این عزیزان صورت گیرد.

معاون هماهنگ کننده نیروی انسانی ناجا خاطر نشان کرد: جشنواره  در ۴ مقطع شامل شهرستان، استان، سازمان  و نیروهای مسلح برگزار می شود، مقطع شهرستان در اوایل مهرماه سال جاری مصادف با روز دوم هفته دفاع مقدس و در مقطع استانی در آذر و دی ماه و ماه جاری و در مقطع سازمانی در ۶ اسفندماه مصادف با ولادت حضرت زهرا (س) و در مقطع نیروهای مسلح در فروردین ماه سال آینده مصادف با ولادت حضرت علی اکبر(ع) برگزار می شود.

وی درباره جزئیات برگزاری جشنواره سرباز تصریح کرد: بنا بر دستورالعمل ابلاغی ستاد کل نیروهای مسلح یک ساختار اجرایی پیش بینی شده که شامل کمیته های مختلف برای برگزاری این جشنواره است  که می توان به کمیته برنامه ریزی، پشتیبانی، تبلیغات، اطلاع رسانی، فرهنگی و تشریفات اشاره کرد.

 سردار تقوایی ادامه داد: مسئولیت هر یک از کمیته ها بنا بر مقتضیات به عهده یکی از معاونت ها سپرده شده که به ترتیب کمیته برنامه ریزی با معاونت نیروی انسانی، کمیته پشتیبانی با معاونت نیروی انسانی، کمیته تبلیغات، سازمان عقیدتی سیاسی، کمیته اطلاع رسانی با معاونت اجتماعی، کمیته فرهنگی با سازمان وظیفه عمومی، کمیته تشریفات تلفیقی از دژبان و ستاد کل نیروهای مسلح است.

این مقام انتظامی احترام و ارزش گذاری به سرباز و خدمت سربازی، معرفی الگوی موفق از جوان سرباز در عرصه های گوناگون به جامعه، تجلیل از سربازان پرتلاش در عرصه های ۱۰ گانه، تبیین نقش سرباز در عرصه نظم و امنیت و سازندگی و آشنا کردن جامعه با این نقش آفرینی ها، به نمایش گذاشتن جلوه هایی از توانمندی های سربازان در جامعه و تصویرسازی از نقش سربازان در زندگی و موقعیت اجتماعی آنها را از محورهای این جشنواره عنوان کرد.

وی  با اشاره به ۱۰ محور اصلی جشنواره سرباز که تلاش شده سربازان برتر در این محورها شناسایی و انتخاب شوند، افزود: "سرباز، دفاع، امنیت و اقتدار ملی"، "سرباز، ایثارگری و فداکاری، شهید و جانباز"، "سرباز، وظیفه شناسی و اقدام برجسته"، "سرباز، امور فرهنگی، هنری و تبلیغات"، "سرباز، خلاقیت و فناوری"، "سرباز، ورزش و تربیت بدنی"، "سرباز، نظم و انضباط اجتماعی"، "سرباز، دینداری و بصیرت"، "سرباز، مسئولیت پذیری در خانواده" و"سرباز، سازندگی و تفکر بسیجی" از محورهای این جشنواره است.

سردار تقوایی افزود: انتخاب سربازان، مسئولان و فرماندهان نمونه در جشنواره سرباز براساس شاخص هایی مانند دفاع و امنیت اقتدار ملی، ایثارگری، فداکاری، وظیفه شناسی، خلاقیت، اقدامات برجسته، فناوری، نظم، دینداری، مسئولیت پذیری، خانواده، سازندگی و تفکر بسیجی انجام می شود.  

معاون هماهنگ کننده نیروی انسانی ناجا خاطر نشان کرد: فرآیند انتخاب بدین صورت است که ابتدا تعدادی را از شهرستان سپس استان و در مرحله بعد در سطح استان و پس از آن در نیروی انتظامی و در نهایت در سطح ستاد کل انتخاب می کنند.

وی ادامه داد: در این جشنواره متناسب با ملاحظات و ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح از سربازان تقدیر و تشکر می شود که این تقدیر ابعاد مادی  و معنوی را در بردارد.

سردار تقوایی اضافه کرد: این رویداد با هدف ارج نهادن به سربازان از سال ۸۸ آغاز و هر ساله به میزبانی یکی از سازمان های نیروهای مسلح با شکوه هرچه تمام تر برگزار می شود.

وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره همانطور که اشاره شد ارتقاء روحیه، انگیزه و جایگاه سرباز، هویت بخشی و معرفی سرباز نمونه انقلاب اسلامی و در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران صورت می گیرد.

معاون هماهنگ کننده نیروی انسانی ناجا خاطر نشان کرد: برگزاری جشنواره سرباز تأثیر بسزایی در سطح جامعه داشته و موجب شده تا جایگاه و منزلت سرباز ارتقاء یافته و همچنین برگزاری این جشنواره هر سال با توجه به نظرسنجی هایی که در این خصوص صورت گرفته باعث انگیزه مضاعف در فعالیت سربازان طی خدمت مقدس سربازی شده است.

سردار تقوایی عنوان داشت: سربازانی که در جشنواره سرباز به عنوان نمونه انتخاب می شوند در اولویت جذب در نیروهای مسلح قرار گرفته و همچنین در دیگر سازمان ها برای استخدام با معرفی نامه ای که از این ستاد دریافت می کنند در اولویت قرار می گیرند.

معاون هماهنگ کننده نیروی انسانی ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر