کد خبر: 718012 A

همزمان با چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی؛

مدیر کل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش از رونمایی کتاب معرفی مدیران زن آموزش و پرورش در چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش ایلنا، فرحناز مینایی‌پور مدیر کل دفتر امور زنان آموزش و پرورش گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی کتاب مدیران زن آموزش و پرورش با هدف معرفی و شناسایی نقش و جایگاه مدیران زن تدوین شد.

وی ادامه داد: از آنجایی که یکی از ماموریت‌های مهم این دفتر توان‌افزایی و معرفی زنان مستعد در آموزش و پرورش برای تصدی پست‌های مدیریتی است، دفتر امور زنان از ۳ ماه پیش مصمم شد در همین راستا به تدوین مجموعه‌ای مکتوب در معرفی مدیران زن آموزش و پرورش بپردازد لذا با ارسال و تکمیل فرم‌های مربوطه به آموزش و پرورش سراسر کشور و بررسی و تایید اطلاعات ارسالی به شناسایی دقیق این مدیران اعم از شاغل و بازنشسته پرداخته است و اطلاعات جامع و کاملی را از این طریق برای تدوین کتاب فوق جمع‌آوری کرده است.

مینایی‌پور در ادامه بیان کرد: از آنجایی که تاکنون چنین کتاب شاخصی که بتواند نقش و جایگاه مدیران زن آموزش و پرورش در طول چهل سال انقلاب اسلامی را معرفی کند، تالیف نشده است، تدوین این کتاب در اولویت برنامه‌های این دفتر قرار گرفته است تا با تالیف چنین کتابی بتوان در یک مجموعه مدون مدیران زن آموزش و پرورش را معرفی کند و جامعه بداند که آموزش و پرورش این کشور در طول این چهل سال از عمر با برکت انقلاب به پرورش مدیران زنی پرداخته است که ظرفیت‌های قابل توجهی در مدیریت امور مهم و حساس کشور را دارند.

مدیرکل دفتر امور زنان در پایان اظهار کرد: انشاالله بتوانیم بعد از چاپ نهایی و رونمایی از این کتاب در ایام دهه فجر و ارسال به اداره‌های کل آموزش و پرورش سراسر کشور ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های این زنان شاخص، ماموریت خود را نیز در این حوزه به نحو مطلوبی انجام داده باشیم.

این مجموعه شامل اطلاعات فردی، مدارج علمی، سوابق اجرایی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی و همچنین به همراه آثار پژوهشی، تالیفات، مقالات و افتخارات ملی و بین‌المللی مدیران است و نکته قابل ذکر در این کتاب این است که حداقل پست مدیریتی برای این مدیران پست رئیس آموزش و پرورش مناطق و شهرستان‌های کشور در طول این چهل سال از انقلاب است.

آموزش و پرورش پیروزی انقلاب اسلامی جامعه زنان وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر