کد خبر: 717687 A

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ، با اشاره به دستگیری هفت تن از جاعلان حرفه ای اسناد و مدارک دولتی، گفت: این متهمان با جعل اسناد دولتی و مسافرتی، از شهروندان کلاهبرداری می کردند.

به گزارش ایلنا، سردار علی ذوالقدری، به تشریح این خبر پرداخت و گفت: با شکایت یکی از شهروندان در خصوص اغفال از سوی افرادی که برای گرفتن روادید یکی از کشورهای اروپایی و کلاهبرداری از وی و پیشنهاد استفاده از مدارک جعلی، موضوع در دستور کار ماموران پایگاه ششم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی، عنوان داشت: با تحقیقات گسترده و اقدامات انتظامی، مشخص شد که چند جاعل و کلاهبردار، با تشکیل باند جعل، اقدام به جعل اسناد، مدارک و مهرهای دولتی کرده و به وسیله آن از شهروندان کلاهبرداری می کنند.

وی افزود: با مشخص شدن این موضوع، دایره تحقیقات محدودتر شده تا این که مخفیگاه و محل اقدامات متهمان در محدوده های یوسف آباد و میدان جهاد، شناسایی و در ادامه معلوم شد که در این باند هفت نفره با دریافت وجه نقد از متقاضیان، اقدام به جعل اسناد و مدارک جعلی می کنند.

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت، تصریح کرد: پرونده اولیه تشکیل و در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت که متعاقبا دستور قضایی مبنی بر دستگیری متهمان صادر و ماموران پایگاه ششم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه، همه متهمان پرونده را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنها تعداد زیادی از اقلام و تجهیزات مربوط به جعل کشف و ضبط شد.

وی در ادامه به کشفیات این پرونده اشاره کرد و گفت: ۳۲۰ مهر ژلاتینی، یکهزار سربرگ خام، ۲۰ هزار هولوگرام، دستگاه های تولید مهر، پرینتر، اسکنر حرفه ای، رایانه، دستگاه های پوز بانکی و تبلت کشف شد.

سردار ذوالقدر، با اشاره به این که متهمان از طریق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اقدام به جذب مشتری کرده و پس از دریافت مبالغ هنگفت، اقدام به جعل کرده و اسناد را به متقاضیان ارایه می کردند، خاطر نشان کرد: از شهروندان تهرانی درخواست می شود در خصوص تبلیغات افراد سودجو در زمینه های تسهیل در اخذ روادید، مدارک تحصیلی و ... تحت تاثیر فضای مجاز قرار نگیرد و هر گونه اخبار و اطلاعات در خصوص فعالیت جاعلان را از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ به پلیس گزارش دهند.

رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ سردار علی ذوالقدری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر