کد خبر: 717506 A

سخنگوی سازمان آتش نشانی از فوت و مسمومیت به دلیل گاز گرفتگی در یک منزل مسکونی خبر داد.

جلال ملکی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره جزئیات این حادثه گفت: در ساعت ۲۲ و ۲۳ دقیقه شب گذشته یک مورد حادثه گازگرفتگی در ساختمان مسکونی واقع در خیابان شهران، خیابان طوقانی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد.

وی با بیان اینکه بلافاصله یک ایستگاه به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: محل حادثه یک مجتمع مسکونی پنج طبقه ۲۰ واحدی بود که در طبقه منهای یک آن یک موتورخانه وجود داشت و در جنب این موتورخانه یک اتاق کوچک ۱۲ متری بود قرار داشت.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: پیش از رسیدن آتش‌نشانان همسایه‌ها متوجه نشت گاز شده و در اتاقک را باز کرده بودند. زمانی که نیروهای آتش نشانی به محل حادثه رسیدند سه نفر که در این اتاق کوچک حضور داشتند توسط همسایه‌ها خارج شده بودند این افراد شامل یک جوان ۳۸ ساله و دو خانم جوان ۲۸ و ۱۴ ساله بودند.

ملکی خاطرنشان کرد: با حضور عوامل اورژانس بررسی‌هایی که انجام شد متاسفانه مشخص شد که مرد جوان جان خود را از دست داده و دو خانوم نیز دارای علائم مسمومیت با گاز مونوکسید کربن هستند. این افراد تحویل عوامل اورژانس شده تا برای حل درمان به مراکز درمانی اعزام شود.

وی ادامه داد: با حضور کارشناسان آتش‌نشانی به بررسی‌های بیشتر مشخص شد نقص در دودکش‌های موتورخانه و رها شدن یکی از آنها علت رها شدن گاز منوکسیدکربن شده بود که حجم زیادی از این کار در این اتاق که در مجاورت اتوبوس خانه قرار داشت و نفوذ کرده و باعث این حادثه شده بود البته علت اصلی مرگ توسط عوامل پزشکی قانونی پس از بررسی‌های نهایی مشخص خواهد شد.

گازگرفتگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر