کد خبر: 717154 A

سردار اشتری در جمع خبرنگاران اعلام کرد:

فرمانده ناجا در جمع خبرنگاران اعلام کرد: تلاش می‌کنیم برای سال ۹۸ اکثر کلانتری‌ها را مجهز به مراکز مشاوره کرده و از همکارانی که در این حوزه تخصص دارند، استفاده کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار اشتری در حاشیه بیست و یکمین همایش معاونان اجتماعی نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران درباره مراکز مشاوره‌ای در کلانتری‌ها گفت: در ۷۰۰ کلانتری مراکز مشاوره‌ای ایجاد شده و از ۴۰۰ هزار پرونده که به صورت میانگین در سال به ما ارجاع داده می شود با مراجعه به این مراکز مشاوره و مددکاری بیش از ۷۰ درصد آنها منجر به صلح می شود.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات بسیار خوبی که امروز ارائه می دهیم مراکز مشاوره است و عموماً از تیم‌های مجرد و تعدادی از افرادی که تحت عنوان همیار پلیس یا پلیس افتخاری هستند استفاده می کنیم.

فرماندهی ناجا خاطرنشان کرد: امسال هم این آمار نشان دهنده این است که مراکز مشاوره ای حدود ۷۰ درصد تاثیرات خود را در حل و فصل شدن پرونده‌های کلانتری ها داشته است تلاش ما این است که برای سال ۹۸  اکثر کلانتری‌ها را مجهز به مراکز مشاوره کرده و از همکارانی که در این حوزه تخصص دارند استفاده کنیم. مردم نیز از این مراکز استقبال کردند. در حقیقت مورادی که در آن مردم با هم درگیر می‌شوند در حالی که جنبه جرم نداشته باشد و همچنین موضوعاتی غیر از آنچه که صرفاً باید در دستگاه قضا بررسی شود به این مراکز ارجاع داده شده و در آنجا رسیدگی می شود و و مردم نیز از آن ابراز رضایت کردند امیدواریم بتوانیم آن را ارتقا دهیم.

سردار اشتری در خصوص ساخت فیلم‌هایی با موضوعات آسیب های اجتماعی و پلیس گفت: بودجه ما برای ساخت فیلم یک بودجه محدود است و باید صدا و سیما به ما در این زمینه کمک کند البته قول هایی در این باره به ما داده شده است امیدواریم با این آسیب شناسی که انجام داده ایم موارد خوبی را استخراج کرده و در اختیار صدا و سیما قرار دهیم و با همکاری معاونت اجتماعی و صدا و سیما فیلم های ساخته و پخش شود که باعث آگاه‌سازی مردم شود و پیشگیری از جرائم را شاهد باشیم ما نیز قطعاً در این زمینه اقدامات موثری را بر خواهیم داشت.

سردار اشتری همچنین درخصوص امنیت مراسم ۲۲ بهمن گفت: انشاالله نیروی انتظامی در کنار مردم قرار دارد امیدواریم بتوانیم پیشرفت هایی را که در این چهار دهه نیروی انتظامی داشته است به مردم ارائه دهیم و ما مطمئن هستیم که امسال باشکوه‌تر از ۳۹ سال گذشته مراسم پیروزی انقلاب برگزار خواهد شد مردم ما در این مراسم در یک امنیت باثبات و بسیار خوب حاضر خواهند شد.

فرمانده ناجا در خصوص لباس های دوربین دار پلیس نیز گفت: برای اجرای این طرح باید منابع لازم را در اختیار داشته باشیم و هنوز نتوانستیم منابع را تامین کنیم و باید اعتبارات مان از طریق دولت به ما واگذار شود و ما هنوز در این زمینه مقداری مشکل داریم و امیدواریم در سال آینده بتوانیم این کسری را برطرف کنیم.

وی در خصوص خبر افزایش حقوق کارمندان ناجا که در صفحه اینستاگرام سردار اشتری منتشر شده بود گفت: انشاالله هر وقت این موضوع عملی شد اعلام خواهیم کرد.

آسیب های اجتماعی انقلاب جرم مراکز مشاوره آسیب شناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر