کد خبر: 716939 A

رئیس کلانتری ۱۲۸ تهران نو، از بازداشت ۲ گوشی قاپ و زورگیر خبر داد و گفت: این متهمان به ۱۱ فقره سرقت طی یک هفته گذشته اعتراف کرده‌اند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ رسول بهرامی، در تشریح این خبر گفت: چندی پیش مردی به کلانتری ۱۲۸ تهران نو مراجعه کرد و مدعی شد موتورسیکلت اش به سرقت رفته و با توجه به شکایتش، تحقیقات از سوی ماموران کلانتری آغاز و مشخص شد شب گذشته وقتی این مالباخته از خرید به خانه بازگشته، موتورسیکلت اش را در پارکینگ پارک کرده و پشت سر او ۲ سارق وارد منزل شده و اقدام به سرقت کرده اند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: چند روز بعد نیز فردی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و گفن، از سوی ۲ زورگیر مورد سرقت و خفت گیری قرار گرفته است، که با توجه به مشخصات اعلام شده از سوی مالباخته مشخص شد که این زورگیران همان سارقان موتورسیکلت شاکی قبلی هستند.

وی افزود: این مرد مدعی بود برای خرید از سوپرمارکتی در حال پارک کردن خودرو بوده است که ۲ مرد موتورسوار از راه رسیده و وی را با تهدید مورد سرقت قرار دادند و اموالی شامل ساعت مچی گرانقیمت، حلقه ازدواج، گوشی همراه و ۲۲۰ هزار تومان پول از او سرقت کردند.

کلانتر محله تهران نو، بیان داشت: تحقیقات برای دستگیری متهمان ادامه داشت و با توجه به شدت گرفتن سرقت ها از سوی این موتورسواران، تصمیم بر این شد که تیم عملیات کلانتری، در پنج اکیپ متفاوت گشت های شبانه محسوس و نامحسوس خود را در این محدوده شدت بدهند تا بتوانند هر ۲ سارق را دستگیر کنند که این اقدام پس از چند روز گشتزنی های شبانه، اکیپی از ماموران موفق به شناسایی مخفیگاه سارقان شدند.

وی تشریح کرد: پس از هماهنگی با مرجع قضایی، ماموران وارد مخفیگاه متهمان شده و علاوه بر دستگیری متهمان، ۲ متهم دیگر را که حال خرید و فروش مواد مخدر(هروئین) بودند نیز دستگیر کردند که از کیف یک یاز متهمان اصلی پرونده پنج دستگاه گوشی تلفن همراه، یک عدد ساعت مچی مارکدار و ۲ دستگاه پنل مسروقه خودرو نیز کشف شد و همچنین در بازرسی از ۲ متهم دیگر یک عدد قیچی صنعتی آهن بر و ۲ قبضه سلاح سرد، نیز کشف شد.

سرهنگ بهرامی، در انتها خاطرنشان کرد: متهمان به کلانتری منتقل و در تحقیقات انجام شده هر ۲ تن به جرایم خود اعتراف و همچنین به ۱۱ فقره سرقت طی یک هفته گذشته، اقرار و اظهار داشتند که برای تامین هزینه های خرید لباس های مارک دار و مواد مخدرشان، اقدام به سرقت می کردند.

گفتنی است، در تحقیقات تکمیلی مشخص شد هر ۲ متهم دارای سوابق متعدد هستند و این در حالی است که در حال حاضر هر ۲ سارق برای تحقیقات بیشتر در اختیار مرجع قضایی قرار گرفته‌اند.

سرهنگ رسول بهرامی رییس کلانتری 128 تهران نو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر