کد خبر: 716325 A

اعضای شورای شهر تهران‌اظهارات معاون شهردار تهران را که بعضی سخنان آنان را مانند انشای بچه‌ها دانسته بود، مقابل جایگاه نظارتی فرادست شوراها دانستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جریان بررسی ماده 62 برنامه پنج ساله سوم شهر تهران که شهرداری را موظف کرده ذخایر زیستی و شبکه اکولوژیکی شهر تهران را تقویت و حفظ کند، حسن خلیل آبادی، عضو شورای شهر تهران پیشنهاد کرد در بخشی از این ماده از فعالیت کارگاه های شن و ماسه و کارخانجات معادن و مواد اولیه سیمان که در محدوده های حساس و پرخطر هستند، جلوگیری شود.

پس از این پیشنهاد، سکینه اشرفی، معاون امور برنامه ریزی و امور شوراهای شهرداری تهران گفت: برخی پیشنهادهای اعضای شورا مانند انشای بچه های دبیرستانی می ماند، برخی از این جملات نیاز به ویرایش دارد و کلماتی مانند مثل و مانند در ادبیات برنامه ریزی جایی ندارد.

خلیل آبادی در واکنش به اظهارات اشرفی گفت: در جلسات کمیسیون تلفیق بر روی این موضوع کار کارشناسی شده و ما نیز می توانیم بگوییم بعضی از لایحه هایی که شهرداری می آورد، بچگانه است.

پس از صحبت های خلیل آبادی، شهربانو امانی، عضو دیگر شورای شهر تهران با بیان اینکه تمامی این موارد پس از تصویب مورد ویرایش حقوقی و ادبی نیز قرار می گیرد، گفت: این موضوع در مجلس هم انجام می شود.

اشرفی پس از سخنان خلیل آبادی بارها از اعضا بابت ادبیاتی که بکار برد عذرخواهی کرد و اعلام کرد: قصد توهین به اعضای شورا را نداشته است.

الهام فخاری گفت: ادبیاتی که برخی معاونان شهردار چه در سخنان شان و چه در مصاحبه هایشان به کار می برند ادبیاتی است که جایگاه فرادست و جایگاه نظارتی شورا را نادیده گرفته است و جا دارد در این خصوص به شهردار تهران تذکر داده شود.

وی ادامه داد: باید سلسله مراتب حقوقی رعایت شود، همچنین به کار بردن اینکه این ادبیات کودکانه یا بچه دبیرستانی است درست نیست و بچه ها و دبیرستانی ها نیز جایگاهی معتبر دارند و نباید با این ادبیات موضوعی را مورد نقد قرار داد و این جایگاه را مورد سوال برد.

در ادامه پیشنهاد خلیل آبادی با 15 موافق به تصویب رسید. همچنین ماده 62 برنامه پنج ساله سوم نیز با 17 موافق به تصویب رسید. همچنین ماده 60 برنامه پنج ساله که شهرداری را موظف کرده برنامه جامع مدیریت پسماند در سال اول برنامه اجرا شود نیز به تصویب رسید که بند 8 این ماده که به موضوع آموزش شهروندان در کاهش تولید به میزان 20 درصد سرانه در طول برنامه اختصاص داشت به پیشنهاد محمدجواد حق شناس حذف شد تا در موضوعات اجتماعی مورد توجه قرار گیرد.

حق شناس با بیان اینکه آموزش شهروندی در فصل 3 مورد توجه قرار گرفته اعلام کرد این بند در این فصل اضافه خواهد شد که اعضا به این موضوع رای  دادند.

شورای شهر تهران کارشناسی مصاحبه معاون شهردار تهران برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر