کد خبر: 716005 A

پورسیدآقایی:

معاون شهردار تهران با اشاره به لزوم هزینه‌کرد عوارض طرح ترافیک برای کنترل آلودگی هوا گفت: اکنون نیمی از عوارض طرح ترافیک خرج حقوق پرسنل شهرداری تهران می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن پورسیدآقایی در جلسه نوبت عصر شورای شهر تهران و در جریان بررسی ماده ۵۷ لایحه برنامه سوم توسعه شهری و در پی پیشنهاد حذف تبصره ۱ بند ۶ که از سوی محمد سالاری، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری مطرح شده بود، گفت: امسال اعضای محترم شورای شهر تهران در بودجه ۹۷ مصوب کردند تا ۱۸۰ میلیارد تومان از منابع شهرداری کسر شود و به کمک های فنی و اعتباری محیط زیست اضافه شود اما تا امروز تحقق این بودجه صفر است.

 معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: نیمی از عوارض طرح ترافیک که به منظور کنترل آلودگی هوا از مردم می گیریم برای حقوق پرسنل شهرداری و بودجه های جاری خرج می شود.

 وی با اشاره به تبصره ۱ بند ۶ ماده ۵۷ برنامه سوم اظهار داشت: ما برای همان ردیفی که در بودجه ۹۷ گذاشتید و محقق نشد محل ایجاد کرده ایم تا بتوانیم نصف عوارض دریافتی از مردم را در کمک‌های فنی و اعتباری صرف کنیم.

پورسیدآقایی تاکید کرد: درست است که ما صندوق توسعه محیط زیست را هم داریم تا برای مسائل محیط زیستی و آلودگی هوا خرج شود اما هنوز اساسنامه این صندوق نوشته نشده و تا زمانی‌که نوشته شود بودجه سال ۹۸ بسته شده است. اگر تبصره یک بند ۶ برنامه سوم در جای خود بماند ما می‌توانیم آن را در اساسنامه صندوق توسعه محیط زیست بیاوریم تا این تبصره به صندوق اضافه شود. بنابراین خواهشمند است این بند در جای خود باقی بماند و تصویب شود.

محمد سالاری، عضو شورای شهر تهران که پیشنهاد حذف این تبصره را مطرح کرده بود معتقد بود این تبصره با صندوق توسعه محیط زیست منافات دارد و با وجود آن صندوق نیازی به این تبصره نیست.

در نهایت اعضای شورای‌شهر در تبصره یک بند ۶ اصلاحات عبارتی اعمال کردند و این تبصره حذف نشد.

پورسیدآقایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر