کد خبر: 715954 A

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری خبر داد:

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به برگزاری جلسه شورای عالی ترافیک طی عصر امروز گفت: در این جلسه محل برگزاری نمایشگاه کتاب تهران در سال آتی مشخص می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن پورسیدآقایی امروز (۲۵ دی) در حاشیه جلسه نوبت عصر شورای پنجم شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: در صورتی که ناشران و مراجعه کنندگان به نمایشگاه کتاب بپذیرند که از آوردن خودروی شخصی برای مراجعه به مصلی استفاده نکنند، مخالفتی با برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی امام خمینی(ره) نداریم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: اگر تمامی مسئولان نمایشگاه و شهروندان بپذیرند که از حمل و نقل عمومی برای حضور در نمایشگاه کتاب استفاده کنند، شهرداری مخالفتی با برگزاری نمایشگاه در محل مصلی ندارد.

وی ادامه داد: تمهیدات ویژه ای برای این امر دیده شده و آمادگی کامل برای خدمت رسانی از طریق ناوگان اتوبوسرانی، مترو و تاکسی وجود دارد.

به گفته پورسیدآقایی، اگر این موضوع پدیرفته نشود، ترجیح شهرداری بر برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب است.

وی در خصوص چگونگی حمل و نقل و نحوه  آوردن کتاب ها به این نمایشگاه نیز گفت: در این خصوص می توان ساعات ویژه ای مثلا از ساعت ۱۲ شب تا ۶ صبح را در نظر گرفت.

معاون شهردار تهران گفت: آمار و گزارشات ترافیک نشان داد که تمهیداتی برای نمایشگاه کتاب قبلی که برگزار شد جوابگو بوده و ترافیک  در محدوده مصلی در زمان برگزاری نمایشگاه (اردیبهشت ۹۷) نسبت به سال های پیش از آن بسیار کمتر بود.

به گفته پورسیداقایی، در صورت تصویب در شورای ترافیک تهران در میادین اصلی شهر اتوبوس و تاکسی برای حمل و نقل آسان شهروندان به محل مصلی در زمان برگزاری نمایشگاه کتاب گذاشته می شود.

وی خاطرنشان کرد: در جلسه عصر امروز شورای ترافیک تهران، تصمیم گیری در خصوص محل برگزاری نمایشگاه انجام می شود.

وی اضافه کرد: مورد دیگری که در جلسه امروز شورای ترافیک بررسی می‌شود تغییراتی است که قرار است سال ۹۸ در طرح زوج و فرد اعمال شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر