کد خبر: 715502 A

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گفت: در 9 ماهه امسال با استفاده از دوربین‌ های ثبت سرعت جاده‌‌ای ، 200 هزار تخلف سرعت در راه‌ های استان به ثبت رسیده است.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ"علیرضا قدمی"، با بیان اینکه درحال حاضر خودروها در تمامی محورهای مازندران به‌ صورت عادی و روان تردد می کنند اما سطح جاده ها لغزنده است اظهار داشت: از لحاظ جوی در ارتفاعات "هراز و کندوان" شاهد بارش برف هستیم.

وی افزود: با توجه به ورود سامانه سرد بارشی از روز گذشته به کشور و استان مازندران، تردد خودروها در دو محور هراز و کندوان با زنجیر چرخ الزامی است همچنین از تردد خودروهای فاقد زنجیر چرخ در این دو محور ممانعت خواهد شد.

رئیس پلیس راه مازندران با بیان اینکه ریزش سنگ و رانش معمولا در فصول سرد سال پدیده‌ای طبیعی است، ادامه داد: لازم است رانندگان از محورهای کوهستانی مازندران با احتیاط تردد کنند تا دچار حادثه نشوند.

سرهنگ قدمی با بیان اینکه انسداد شبانه محور کندوان از روزهای پایانی مهرماه آغاز شده و تا 20 اسفند ادامه دارد، تصریح کرد: این محدودیت از ساعت 21 تا 5 بامداد روزهای شنبه تا سه‌ شنبه به ‌جزء روزهای تعطیل اعمال می‌شود که در مدت اجرای محدودیت "هراز و سوادکوه" به ‌عنوان محورهای جایگزین اعلام شدند.

قدمی با اشاره به ثبت بیش از 300 هزار مورد تخلف سرعت در سال گذشته توسط دوربین ‌های جاده ‌ای در مازندران، بیان کرد: طی 9 ماهه امسال نیز حدود 200 هزار تخلف سرعت توسط دوربین‌ های جاده ‌ای در راه‌ های مازندران به ثبت رسیده است.

وی یادآور شد: برخی از رانندگان قبل از رسیدن به این دوربین‌ها سرعت خود را کم کرده ولی باید بدانند این دوربین‌ها هوشمند و فاصله بین دو دوربین را نیز محاسبه می‌کنند، بنابراین مهم‌ترین توصیه ما به رانندگان توجه به سرعت مطمئنه است.

رئیس پلیس راه مازندران گفت: مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره‌های ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به ‌طور شبانه‌روز آماده پاسخگویی درباره آخرین وضعیت راه ‌های استان است.

بارش برف پلیس راه فرماندهی انتظامی دوربین کنترل ترافیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر