کد خبر: 715181 A

فرمانده انتظامی خراسان شمالی:

فرمانده انتظامی خراسان شمالی از دستگیری دو سارق حرفه ای با ۴۴ فقره سرقت در بجنورد خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار علیرضا مظاهری اظهار کرد: در پی اعلام چندین فقره سرقت در سطح شهرستان بجنورد بلافاصله موضوع برای دستگیری عاملان سرقت با جدیت در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

مظاهری با اشاره به اینکه کارآگاهان ابتدا اقدامات فنی و پلیسی خود را به صورت گسترده شروع کردند، افزود: با تلاش شبانه روزی در نهایت کارآگاهان پلیس آگاهی موفق شدند، محل اختفای افراد مورد نظر را شناسایی کنند.

وی با بیان اینکه کارآگاهان با هماهنگی مقام قضایی به محل اختفای سارقان اعزام شدند، خاطر نشان کرد: در یک عملیات غافلگیرانه هر دو سارق دستگیر و برای تکمیل تحقیقات و تشکیل پرونده به مقر انتظامی منتقل شدند.

سردار مظاهری ادامه داد: متهمان در بازجویی های به عمل آمده به ۴۴ فقره سرقت از منزل، اماکن خصوصی، کابل، قطعات خودرو، موتورسیکلت و ... اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی بیان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

دستبند پلیس بر دستان کلاهبرداران میلیاردی

مظاهری همچنین از دستگیری ۹ کلاهبردار حرفه ای و سابقه دار با ۱۱ فقره کلاهبرداری به ارزش یک میلیارد ریال در بجنورد خبر داد.

وی اظهار کرد: در پی اعلام شکایت چند شهروند مبنی بر اینکه افرادی با ترفند فروش زمین، برداشت از حساب و جغل سند و امضاء اقدام به کلاهبرداری از آنان کرده اند بلافاصله موضوع برای دستگیری این افراد با جدیت در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی ابتدا با انجام یکسری اقدامات فنی و پلیسی و همچنین بررسی اظهارات شاکیان پرونده موفق شدند محل اختفای افراد مورد نظر را شناسایی کنند، افزود: کارآگاهان با هماهنگی قضایی به محل مورد نظر اعزام و موفق شدند در یک اقدام غافلگیرانه ۹ نفر کلاهبردار حرفه ای را دستگیر و به مقر انتظامی انتقال کنند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: این افراد ابتدا منکر بزه انتسابی خود شده اما در نهایت با مشاهده مستندات مربوطه و همچنین مواجه با شاکیان پرونده به ۱۲ فقره کلاهبرداری به ارزش یک میلیارد ریال اعتراف کردند.

مظاهری گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات به مقر انتظامی منتقل شدند.

خراسان شمالی موتورسیکلت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر