کد خبر: 715161 A

آخرین جزئیات سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ در صفادشتِ کرج؛

هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ متعلق به نیروی هوایی ارتش در صفادشت کرج سقوط کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، هواپیمای بوئینگ  ۷۰۷ متعلق به نیروی هوایی ارتش در صفادشت کرج سقوط کرد.

امیر سرتیپ دوم تقی خانی (سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران) با اشاره به حادثه هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ نیروی هوایی ارتش، گفت: در این سانحه ۱۳ نفر از کارکنان این نیرو به فیض شهادت نایل آمدند و مهندس پرواز این پرواز مجروح شده و به یکی از بیمارستان های استان البرز منتقل و بستری شده است.

سخنگوی ارتش خاطرنشان کرد: این پرواز در راستای سلسله اقدامات ارتش و بویژه نیروی هوایی ارتش در اجرای طرح های مداوم مردم یاری و کمک به اقتصاد کشور انجام شده است و بدون شک دلاورمردان و شهدای عزیز این سانحه در جایگاه شهدا و قهرمانان ۸ سال دفاع مقدس قرار دارند.

ارتش جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: صبح امروز یک فروند هواپیمای باربری ۷۰۷ حامل گوشت برای کمک در طرح مردمیاری، از مبدا بیشکک کشور قرقیزستان، اقدام به فرود اضطراری در فرودگاه فتح البرز کرده که در هنگام فرود از باند خارج و پس از برخورد با دیوار انتهایی باند دچار آتش سوزی شد.

اسامی شهدا

اسامی پیکرهای شناسایی شده به شرح زیر است:

۱- غفور قجاوند

۲- محمد باقر ندری

۳- جواد سلیمانی

۴- محمد عبدلی

۵- عزیراله علیزاده

۶- سعید قاسمی

۷- فریدون شیخی

۸- شاکر آجرلو

۹- مریم زارعی نژاد

۱۰- علی افروغ

اسامی زیر از سرنشینان هواپیما بودند که کار تشخیص هویت آن‌ها ادامه دارد.

محمد رضا طاهری

مصطفی محمودی

جواد مرادی

حمید رضا لطفیان

داود ذوالفقاری

گفتنی است فرشاد مهدوی نژاد، در این سقوط زنده ماند و به مراکز درمانی اعزام شد.

 مرگ ۱۵ سرنشین هواپیمای بویینگ ۷۰۷

احمد شجاعی (رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص آخرین آمار فوتی‌های حادثه سقوط هواپیمای بویینگ ۷۰۷ گفت: در این حادثه ۱۵ نفر فوت کرده‌اند و تنها یک نفر زنده مانده است.

اسامی کروی پرواز بوئینگ ۷۰۷ سانحه دیده ارتش

اسامی کروی پرواز بوئینگ ۷۰۷ سانحه دیده ارتش به شرح ذیل اعلام شد:

سرهنگ خلبان معلم قجاوند

سرهنگ خلبان معلم ندری

سرهنگ خلبان سلیمانی

سرهنگ خلبان عبدلی

مهندس پرواز مهدوی

مهندس پرواز علیزاده

۹ پیکر خارج شده است

حسین کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین جزئیات سقوط حادثه هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ گفت: تاکنون ۹ پیکر خارج شده است که شامل یک خانم و هشت آقا هستند و جستجو برای یافتن باقی‌مانده اجساد ادامه دارد.

وی ادامه داد: یک نفر از سرنشینان این هواپیما نیز زنده بیرون آورده شد که به بیمارستان شریعتی منتقل شده است.

یکی از شاهدان عینی حادثه سقوط بویینگ ۷۰۷ در خصوص این سانحه گفت: در ساعت هشت و نیم صبح یک صدای مهیب شنیده شد که ما به سرعت منزل خارج شدیم و دیدیم که هواپیما سقوط کرده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه این منازل خالی از سکنه است و در همان ابتدای حادثه ۱ نفر از سرنشینان هواپیما که مصدوم شده بود از هواپیما خارج شد.

هواپیما بوئینگ ۷۰۷ در حال اجرای طرح مردم یاری بود

امیر تقی‌خانی درباره حادثه سقوط هواپیمای بویینگ ۷۰۷ گفت: صبح امروز یک فروند هواپیما باربری بوئینگ ۷۰۷ حامل گوشت برای اجرای طرح مردمیاری و برای کمک به اقتصاد کشور از مبدا بیشکک پرواز کرد و در کرج اقدام به فرود اضطراری کرد که از باند خارج شد و پس از برخورد با دیواره این حادثه منجر به آتش‌سوزی شد.

وی تاکید کرد: این اقدام توسط دلاورمردان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال انجام بود که به مقام رفیع شهادت نائل آمدند تعدادی نیز مجروح هستند.

سخنگوی ارتش گفت: علت چگونگی وقوع این حادثه توسط تیم‌هایی که در منطقه حاضر هستند، در حال بررسی است که جزئیات آن اعلام خواهد شد.

هواپیمای سانحه‌دیده در کرج متعلق به نیروی هوایی ارتش است

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با تایید خبر سقوط یک هواپیمای ارتش در کرج گفت: هواپیمای سانحه‌دیده متعلق به نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: هنوز از تعداد دقیق جان‌باختگان این سانحه اطلاعاتی در دست نیست.این منبع آگاه تاکید کرد این حادثه در محل مناطق مسکونی رخ نداده است.

گفتنی است ارتش جمهوری اسلامی ایران تا دقایقی دیگر طی بیانیه‌ای جزییاتی از این حادثه را بیان می‌کند.

افزایش آمار فوتی‌ها به ۷ نفر

حسین کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین جزئیات حادثه سقوط هواپیما گفت: تاکنون هفت جسد از داخل لاشه هواپیما به بیرون کشیده ایم و جستجو برای پیدا کردن دیگر اجساد همچنان ادامه دارد.

اعلام تعداد سرنشینان هواپیمای بویینگ ۷۰۷

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آمار مصدومان و فوتی‌های حادثه سقوط هواپیمای بویینگ ۷۰۷ در صفا دشت کرج گفت: تاکنون یک مصدوم و یک جسد از داخل هواپیما بیرون آورده‌ایم.

وی با اشاره به تعداد سرنشینان هواپیما گفت: به گفته اظهارات این مصدوم سرنشینان هواپیما ۱۶ نفر بوده‌اند.

 

 15 نفر در هواپیما بودند

سیدشهاب حسینی (مدیرکل امنیتی استان البرز) به ایلنا گفت: طبق شنیده‌ها 15 نفر در این هواپیما بودند که مهندس پرواز آن نجات پیدا کرده است.

وی افزود: 6 گروه امدادی به محل حادثه اعزام شده‌اند.

عملیات جستجو برای پیدا کردن سرنشینان هواپیما آغاز شده است.

انتقال اجساد و مصدومان حادثه سقوط هواباربری در کرج

مهدی مهرپرور (مدیرکل بحران استان البرز) به گفت: تاکنون اطلاعات دقیقی از تعداد اجساد نداریم و در حال انتقال آنها توسط نیروهای امدادی هستیم.به گفته وی، عملیات اطفای حریق و جستجوی اجساد و مصدومان در حال انجام است.

دو جسد از هواپیمای بوینگ ۷۰۷ بیرون آورده شد

شاهین فتحی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به آخرین اخبار از حادثه سقوط هواپیمای ۷۰۷ که در صفا دشت کرج سقوط کرد، گفت: تا کنون دو جنازه از هواپیما بیرون کشیده شده است.

وی افزود: تیم‌های ما در منطقه هستند و اینکه هواپیما به واحدهای مسکونی برخورده کرده باشد، مشخص نیست و در حال بررسی است.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات تصریح کرد: فعلا در این منطقه آمار مصدومی گزارش نشده است.

هواپیما ده سرنشین داشته است

حسین کولیوند (سرپرست اورژانس کشور) نیز به ایلنا گفت: هواپیمای سانحه دیده ده سرنشین که شامل خدمه پروازی هستند، داشته است.

گفته می‌شود هواپیمای باری۷۰۷ از بیشکک قرقیزستان به سمت فرودگاه پیام در حال حرکت بوده است که خلبان به اشتباه در فرودگاه فتح کرج فرود آمده است.

همچنین دود غلیظی در منطقه سقوط دیده مى‌شود.

هنوز جزئیات بیشتری از این حادثه مشخص نیست.

آماری از تلفات احتمالی نداریم

مرتضی سلیمی (رئیس امداد و نجات سازمان هلال احمر) به ایلنا گفت: بویئیگ به یکی از ساختمان‌های مسکونی برخورد کرده اما هنوز آماری از تلفات احتمالی در دست نیست.

یک فروند هواپیمای بوئینگ  ۷۰۷ در صفادشت کرج سقوط کرد. مجتبی خالدی (سخنگوی اورژانس کشور) با تایید این خبر به ایلنا گفت: هنوز نوع هواپیما مشخص نیست، ولی اطمینان یافته‌ایم که هواپیما مسافربری نیست.

وی افزود: تاکنون یک بالگرد، ده آمبولانس و دو اتوبوس - آمبولانس به محل حادثه اعزام شده‌اند.

گفته می‌شود هواپیما از نوع باربری بوده است و به سمت فرودگاه پیام کرج در حال پرواز بوده است.

27

3

گفته می‌شود؛ هواپیمای 727 متعلق به نیروی هوایی ارتش به دلیل عدم کنترل در فرودگاه فتح فرود آمده است اما از آنجا که باند این فرودگاه مناسب نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر نیست، خلبان نتوانسته هواپیما را کنترل کند.

این هواپیما پس از طی مسافتی در باند با دیوار فرودگاه اصابت کرده و پس از انفجار، وارد محوطه شهرک مسکونی در جوار این فرودگاه می‌شود.

گفته می‌شود خلبان این هواپیما زنده است.

16

 

31

 

 

38

این خبر به روز رسانی می‌شود...

انتهای پیام/
حجم ویدئو: 717.86K | زمان ویدئو: 00:00:18
بوئینگ 707 سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ در صفادشتِ کرج سقوط هواپیمای نیروی هوایی ارتش صفادشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر