کد خبر: 715117 A

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز خبر داد:

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران از آغاز فاز دوم پروژه ساماندهی و احیاء درختان خیابان ولیعصر (عج) با غرس یک هزار و صد اصله درخت چنار بالای هشت سال طی هفته جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا، علی‌‌محمد مختاری با اعلام این خبر گفت: جهت تداوم برنامه‌‌‌های ساماندهی و احیای درختان خیابان ولیعصر (عج) فاز دوم این پروژه با کاشت هزار و ۱۰۰ اصله درخت چنار مرغوب هشت تا ۱۲ ساله با بن بیش از ۴۵ سانتیمتر طی هفته جاری آغاز می شود. 

وی ادامه داد: ۵۵۰ اصله از این درختان در محدوده مناطق ۳ و ۶ از تقاطع خیابان شهید بهشتی به سمت شمال خیابان ولیعصر (عج) و ۵۵۰ اصله دیگر در محدوده منطقه ۱۱ از چهار راه انقلاب به سمت جنوب تا میدان راه‌‌آهن غرس می‌‌شوند.

مدیرعامل سازمان بوستان‌‌ها و فضای سبز شهر تهران افزود: همانند فاز اول پروژه در ابتدا تیمار و رسیدگی به درختان آسیب‌‌دیده و شناسایی درختان خشک قدیمی این محدوده که تنه و ریشه آنها دچار پوسیدگی شدید شده و احتمال سقوط آنها می‌‌رود و همچنین درختان بیمار که کانون امراض و آفات اولیه و ثانویه مانند قارچ‌‌ها و آفات چوب خوار شده‌‌اند، صورت می‌‌پذیرد. 

وی اضافه کرد: پس از ضدعفونی محلی که درخت از آن خارج شده، درختان سالم و قوی با بن بیش از ۴۵ سانتیمتر غرس می‌‌شود. تغذیه درختان با اضافه کردن کودهای آلی از طریق ایجاد چال کود، تمهیدات لازم جهت جلوگیری از ورود پساب‌‌های آلوده و همچنین جلب همکاری کسبه محل به منظور حفظ درختان و جلوگیری از تخلیه زباله و آب‌‌های آلوده در پای درختان در دستورکار موکد دست‌‌اندرکاران اجرای این پروژه قرار دارد.

علی‌محمد مختاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر