کد خبر: 714912 A

در جلسه امروز شورای شهر تهران و حین بررسی لایحه برنامه سوم توسعه شهر تهران، حسن خلیل‌آبادی در اعتراض به نبود نام شهر ری در عنوان و ماده یک این لایحه، قصد داشت جلسه را ترک کند که اعضا از این کار جلوگیری کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن خلیل‌آبادی در صد و سیزدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران و در جریان بررسی لایحه برنامه سوم توسعه شهر تهران گفت: در زمان قالیباف و احمدی‌نژاد جنگ حیدری -صفدری راه انداختند و موضوع مستقل شدن شهر ری را تحت‌الشعاع قرار دادند.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: هر شهر و روستا با ۲۰ خانوار می‌تواند شورا داشته باشد، ولی شهر ری با ۸ هزار سال سابقه شورا ندارد. نباید مثل عهد قاجار که اسم زن ها را نمی‌آوردند، هویت شهر ری را فراموش کنیم و اسمشان را نیاوریم. به دنبال هویت محلات هستیم، ولی شهر ری را نادیده گرفته ایم.

پس از سخنان خلیل آبادی، رئیس شورای شهر تهران گفت: شما باید پیشنهاد خود را برای اضافه کردن نام شهر ری در ماده یک لایحه برنامه سوم توسعه شهر تهران پیشنهاد می‌دادید و رأی‌گیری انجام می شد، اما این اقدام از سوی شما انجام نشده است.

محسن هاشمی ادامه داد: یک سیاستمدار حرفه‌ای هیچ وقت قهر نمی‌کند. وی تاکید کرد: در جلسه هم اندیشی انتقاد شما را مطرح خواهیم کرد.

در ادامه خلیل‌آبادی عضو شورای شهر تهران نیز گفت: همانطور که می دانید من خیلی اهل حرف زدن نیستم و بارها به خود شما در این خصوص نامه داده ام.

جلسه علنی شورای شهر شورای شهر تهران شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر