کد خبر: 714779 A

وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

وزیر آموزش و پرورش از امضای تفاهم نامه مشترکی با وزارت رفاه برای بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل به چرخه تحصیل خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش در هشتمین جلسه شورای هماهنگی بهبود و ارتقای شاخص‌های آموزشی و پرورشی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته که صبح امروز در وزارت رفاه برگزار شد، گفت: هدف اصلی این برنامه و شورای هماهنگی ارتقای شاخص‌ها بود، هرچند این روند قابل نقد است و باید موانع شناسایی شده و با سرعت بیشتری حرکت کنیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسات این شورا ادامه داد: شورای هماهنگی از معدود جلساتی است که دستگاه‌های ذیربط دور هم جمع شده و تلاش می‌کنند مشکلات را حل کنند. همچنین از بعد کمی شاخص‌های قابل دفاعی از حیث برقراری عدالت داریم اما همچنان مناطق کمتر توسعه یافته با نقصان و کاستی‌هایی مواجه‌اند.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: برگزاری چنین نشست ها و هم اندیشی‌هایی باید با جدیت بیشتری دنبال شود. در نشست گذشته چهار استان هدف اقدامات خود را گزارش دادند و در سازمان برنامه و بودجه نکات خوبی مطرح شد و امروز گزارشات کارگروه‌ها را خواهیم شنید.

بطحایی با بیان اینکه تقسیم کار ملی در حوزه کودکان بازمانده از تحصیل انجام شده، خاطرنشان کرد: امروز تفاهم نامه‌ای امضا می‌شود که نقشه کار برای ادامه مسیر کاملا مشخص شود.

وزیر آموزش و پرورش محمد بطحایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر