کد خبر: 714151 A

معاون وزیر کشور خبر داد؛

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور تاکید کرد: سیاست‌های پدافند غیرعامل در طرح های جامع حمل و نقل و ترافیک شهری در شورای عالی ترافیک کشور تصویب شد.

به گزارش ایلنا، مهدی جمالی‌‌نژاد با اعلام این خبر گفت: با توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری درخصوص لحاظ مولفه‌‌‌‌های پدافند غیرعامل در تمامی برنامه‌‌ریزی‌‌‌‌ها و طراحی‌‌‌ها و با توجه به اهمیت طرح‌‌های جامع حمل و نقل و ترافیک در نظم‌‌دهی و سهولت بهره‌‌گیری از سامانه‌‌های حمل و نقلی موجود در شهرها و تردد هرچه بهتر شهروندان در معابر شریانی و عمومی شهرها و براساس درخواست رسمی سازمان پدافند غیرعامل مبنی بر لحاظ موضوعات پدافندی در این طرح‌‌ها، این موضوع در دستورکار شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت موضوع، نظرات دستگاه‌های ذیربط در این خصوص اخذ و ابعاد مختلف موضوع در جلسات متعدد کمیته فنی شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور مطرح و بررسی شد.

معاون وزارت کشور افزود: در جلسه ۱۹ دی شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور مقرر شد در هر شهر با توجه به مخاطرات طبیعی و تهدیدات احتمالی موجود، تقاضاهای محتمل برآورد شده و در طرح‌‌های جامع حمل و نقل و ترافیک لحاظ شود. 

وی ادامه داد: بر این اساس پیش‌‌بینی تقاضاهای مبتنی بر تخلیه اضطراری شهرها در مواقع ضروری و اسکان موقت از جمله مهمترین برنامه‌‌هایی است که باید در طرح‌‌های جامع حمل و نقل و ترافیک مورد توجه قرار گیرد.

مهدی جمالی‌نژاد مهدی جمالی نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر