کد خبر: 713900 A

رییس اداره دندانپزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت:

رییس اداره دندانپزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: بیشترین هزینه در بخش درمان مربوط به خدمات دندانپزشکی است.

به گزارش ایلنا، قاسم صادقی در سومین همایش سراسری روسا و کارشناسان امور دندانپزشکی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در شیراز، با تاکید بر اهمیت توسعه فرهنگ پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های سلامت دهان و دندان گفت: در کشورهای پیشرفته، رویکرد اصلی بر پایه اصول پیشگیرانه است. رویکرد عمومی، باید رویکردی پیشگیرانه باشد و نه تنها وزارت بهداشت، بلکه سایر نهادها و سازمان های مرتبط مانند آموزش و پرورش و صدا و سیما نیز باید در اطلاع‌رسانی این امر مشارکت داشته باشند.

وی افزود: با وجود امکانات ارتباطی و فضای مجازی، می‌توان اطلاع‌‌رسانی را افزایش داده و به فرهنگ‌سازی در کاهش بیماری‌های پرهزینه دهان و دندان کمک کرد.

رییس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه ۸۰ درصد از خدمات دندانپزشکی در بخش خصوصی ارائه می شود، عنوان کرد: باید بخش خصوصی در حوزه سلامت و طرح تحول سلامت مشارکت داشته باشد تا با انجام کارهای گروهی متحدانه، شاهد کمترین هدررفت هزینه‌ها و منابع دیگر باشیم.

صادقی، بیشترین پرداختی هزینه در بخش درمان را مربوط به خدمات دندانپزشکی برشمرد و با اشاره به تعداد متناسب نیرو در حوزه دندانپزشکی، افزود: لازم است این تعداد نیرو به صورت عادلانه در سراسر کشور توزیع شوند.

رییس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت یکی از اهداف این همایش را بررسی شیوه تعیین تعرفه های خدمات دندانپزشکی عنوان کرد که باید با همکاری و توافق شورای عالی بیمه و هیات وزیران انجام شود و نسبت به تعیین تعرفه خدمات مورد نیاز مردم، ابراز امیدواری کرد.

وی تصمیم گیری برای شیوه تعیین هزینه تامین مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز دندانپزشکی با هدف ارایه خدمات بهتر به مردم را از اهداف دیگر این همایش برشمرد.

رییس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت با اشاره به آمار پوسیدگی، کشیدن و پرکردن دندان در کودکان زیر ۶ سال و سالمندان، آنان را گروه های آسیب‌پذیر در حوزه سلامت دهان و دندان عنوان کرد و گفت: بر اساس آخرین پیمایش حوزه سلامت دهان و دندان، در گروه سالمندان با آمار حدود ۲۶ دندان از دست داده، پرکرده یا پوسیده مواجه هستیم که با توجه به حرکت کشور به سمت سالمندی، در این زمینه باید برنامه ریزی مناسب و مقتضی صورت گیرد.

بخش خصوصی سالمندان وزارت بهداشت دندانپزشکی معاونت درمان رییس اداره دندانپزشکی معاونت درمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر