کد خبر: 713836 A

محسن هاشمی مطرح کرد:

محسن هاشمی در واکنش به اظهارات مادر و خواهر خود درباره مرحوم هاشمی گفت که بعضی از این صحبت‌ها جنبه احساسی دارد.

به گزارش ایلنا، رئیس شورای شهر تهران در گفتگو با دست‌اندرکاران برنامه پارک شهر رادیو تهران؛ در واکنش به اظهارات خواهر و مادر خود درباره مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: بعضی صحبت‌ها جنبه احساسی دارد و خبرنگاران عزیز و مخاطبان، احساسات فرزندان مونث را تحریک می‌کنند. بنابراین حرف‌هایی که در همان فضا زده می‌شود، باید در قالب همان فضا دیده شود اما در این‌باره هم دقت می‌کنیم حرف‌هایی زده شود که متقن باشد و باعث سوءتفاهم نسبت به ایشان نباشد.

محسن هاشمی همچنین گفت: همان‌طور که می‌دانید دو سال از رحلت آیت‌الله رفسنجانی می‌گذرد و این مدت فرهیختگان زیادی از ویژگی‌های شخصیتی ایشان نظیر درایت، اعتدال، خودساختگی و  عملکردش در آثارشان بسیار گفته‌اند.

 وی ادامه داد: افرادی هم ایشان را در موضوعات مختلف مذهبی، اجتماعی تحلیل کرده‌اند. بعضی ایشان را به‌عنوان کسی که دنبال رهایی از فقه صعوبت به فقه سهولت نامیدند اما دو خصوصیت ایشان پنهان مانده بود. یکی اینکه  از مسائل بسیار مهم به آسانی می‌گذشتند. بنابراین «آسان گذشتن از خویش» یکی از خصلت‌های ایشان است که پنهان مانده است.

 رئیس شورای شهر تهران گفت: ویژگی دوم ایشان که پنهان مانده «انتقادپذیری و انتقادجویی از ایشان» بود. برخلاف اتهام‌هایی که نسبت به ایشان می‌شد اولین منتقد هاشمی خود هاشمی بود.

 هاشمی افزود: آیت‌الله هاشمی 36 سال خاطره روزنوشت خود را که سالانه بیش از 400 خاطره بوده، در اختیار شهروندان قرار می‌داد. در این سطح برای مسئول بی‌نظیر است. امیدواریم دفتر نشر معارف انقلاب بتواند 21 جلد باقی‌مانده از خاطرات ایشان را به‌زودی منتشر کند. تاکنون 15 جلد منتشر شده است.

خبرنگاران محسن هاشمی احساسات فرزندان مونث
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر