کد خبر: 713189 A

فرشچی مطرح کرد؛

معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست اولویت‌‌‌بندی اقدامات و تعهدات برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور با توجه به محدودیت‌های اعتباری و زمانی را از موارد مهم برای رسیدن به نتیجه در نمک‌‌زدایی از آب دریا عنوان کرد.

 

به گزارش ایلنا، پروین فرشچی در سمپوزیوم جایگاه و نقش دانشگاه‌ها و مراکز علمی در تحقق برنامه ششم توسعه کشور که با حضور احمدعلی کیخا و حمید چیت‌‌‌چیان و جمعی از استادان دانشگاه در دانشکده علوم و تحقیقات برگزار شد، گفت: اولویت‌‌بندی اقدامات و تعهدات برنامه پنج‌ساله ششم توسعه کشور با توجه به محدودیت‌های اعتباری و زمانی، تدوین برنامه عملیاتی مطابق با قوانین و برنامه پنج‌ساله ششم توسعه کشور و تعیین جایگاه حقوقی دانشگاه‌‌ها و مراکز علمی کشور در خصوص نمک‌‌زدایی از آب دریا را ضروری دانست.

وی بر ضرورت بسترسازی به منظور ایجاد کنسرسیوم نمک‌زدایی، پهنه‌بندی فضایی به منظور جانمایی صحیح آب شیرین‌کن‌ها و ارایه جامع عملکرد کارگروه‌های پنجگانه سمپوزیوم در نشست آتی تاکید کرد.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست تصمیم‌گیری برای این مقوله را با توجه به ابعاد گوناگون فنی، تخصصی، اقتصادی و اجتماعی نیازمند جلسه دیگری دانست و اظهار داشت: می‌توان این جلسه را با حضور وزارت نیرو با میزبانی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار کرد.

پروین فرشچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر