کد خبر: 713151 A

حناچی در جمع خبرنگاران:

شهردار تهران با اشاره به ۴۷ قطار کامل که شهرداری تهران در حال خرید آنها است، تاکید کرد: ۳۰ درصد از این قطارها ساخت داخل است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پیروز حنا‌چی در حاشیه مراسم امضای قرارداد خرید ۳۷۶ واگن مترو از کنسرسیوم واگن پارس و یک شرکت چینی، در جمع خبرنگاران گفت: این تفاهم‌نا‌مه به منظور ساخت ۳۷۶ واگن مترو (معادل ۴۷ قطار کامل) برای مترو امضا شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دو و نیم میلیون سفر با مترو انجام می‌شود، اظهار داشت: هدف ما این است که سفرهای مترو را تا هفت میلیون سفر افزایش دهیم و برای این کار، راهی جز بهره‌برداری کامل از خطوط مترو وجود ندارد.

شهردار تهران افزود: برای کاهش فاصله قطارها به چهار دقیقه نیازمند دو هزار واگن هستیم که اقدامات و توافقنامه‌های آتی در جهت تأمین همین دو هزار واگن است. در شرایط اقتصادی فعلی منابع مالی این واگن‌ها از طریق فاینانس و با حمایت دولت تأمین می‌شود.

حناچی با بیان اینکه ساخت این واگن‌ها با ۳۰ درصد تولید داخل انجام می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر ۳۰ درصد واگن‌ها تولید داخل است و نقطه هدف ما این است که ۵۰ درصد آنها تولید داخل شود. 

وی ادامه داد: بزرگترین کمک دولت به راه‌‌آهن شهری فاینانس بوده است. 

شهردار تهران در پاسخ به این سوال که در جلسه مشترک شهرداران پس از انقلاب که ظهر امروز برگزار شد چه گذشت؟ اظهار داشت: از ۱۳ شهردار بعد از انقلاب که یکی از آنها فوت کرده است، ۹ نفر در این جلسه شرکت کردند و موضوع انتقال تجربیات به بحث گذاشته شد.

حناچی ادامه داد: ما برای آنکه بتوانیم کار‌های خود را پیش ببریم، نیازمند سرمایه‌های اجتماعی بیشتری هستیم و تفاوت عمده اکنون با شرایط گذشته در همین نکته است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا قالیباف و کرباسچی به عنوان شهردارانی که بیشترین سال‌های تصدی شهرداری را برعهده داشتند، غیبت کردند؟ تصریح کرد: این جلسه دوستانه بود. آقای قالیباف به دلیل مراسم ازدواج پسرش و آقای کرباسچی به دلیل تداخل با جلسه دیگری نتوانست حاضر شود و آقای احمدی‌‌‌نژاد هم اطلاع ندادند که چرا به جلسه نیامده‌اند.

پیروز حناچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر