کد خبر: 713068 A

افشانی:

شهردار سابق تهران گفت: شهردار باید به مساله بافت‌های فرسوده شهر توجه کند؛ چرا که اگر زلزله بیش از ۶ ریشتر بیاید، تهران از آن آسیب می بیند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدعلی افشانی در حاشیه نشست مشترک شهرداران تهران در دوران پس از انقلاب در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که اگر اکنون به جای آقای حناچی بودید برای شهر تهران چه می کردید، گفت: از آنجا که من با آقای حناچی همکار بوده ام ایشان نقطه نظرات من را می دانند.

شهردار سابق تهران با بیان اینکه هر شهردار باید به مسئله حمل و نقل عمومی و به ویژه توسعه مترو بپردازد، گفت: ترافیک یکی از مسائل مهم تهران است که شهرداران باید در تهران به آن بپردازند. نکته بعدی کاهش آلودگی هواست که با توسعه حمل و نقل عمومی ممکن می‌شود؛ همچنین توسعه فضای سبز و به ویژه توجه به کمربند سبز شمال تهران نیز اهمیت زیادی در زمینه کاهش آلودگی هوا دارد که من در جلسه با آقای حناچی بر آن تأکید کردم.

 وی افزود: اولویت دیگر تهران بخش عظیمی از خانه های مسکونی با بافت های فرسوده است که تاب آوری در مقابل زلزله را ندارند. باید در این رابطه توسعه محلات صورت گیرد و مسئولان باید با ایجاد امکاناتی مردم را تشویق به تخریب و توسعه ساختمان های فرسوده کنند، چرا که اگر زلزله ای بالاتر از ۶ ریشتر در تهران بیاید تهران از آن آسیب می بیند.

شهردار سابق تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر