کد خبر: 712799 A

حناچی در جمع خبرنگاران:

پیروز حناچی در خصوص تغییرات در شهرداری گفت: شهرداری یک سازمان فعال و پویاست و اگر کسی سر جایش خوب کار نکند، طبیعتا جابه‌جا می‌شود.

به گزارش ایلنا، پیروز حناچی در حاشیه سه‌شنبه بدون خودرو و در جمع خبرنگاران گفت: مسیرهای دوچرخه در تهران ناایمن است اما ما مسیرهایی را انتخاب کرده‌ایم که مسیر دوچرخه هستند و ایمن‌اند. اگر اگر جمعیت زیاد شود فضای دوچرخه‌سواری ایمن را افزایش می‌دهیم.

شهردار تهران با اشاره به انعقاد قرارداد حدود 600 واگن گفت:  این قرارداد در قالب فاینانس چین است که امروز موافقت‌نامه آن امضا می‌شود. این قرارداد مقدمه‌ای برای خرید واگن و سی کی دی واگن است.

شهردار تهران در مورد گرانی دوچرخه نیز با بیان این‌که دوچرخه‌های بدون برق حدود 1.5 تا دو میلیون تومان قیمت دارند و می‌توان شرایطی را فراهم کرد که دوچرخه‌ها با قیمت ارزان‌تر در اختیار مردم قرار گیرند، گفت: شرکت‌های دوچرخه‌سازی می‌توانند به شکل قسطی دوچرخه‌ها را در اختیار مردم قرار دهند، اما قول سوبسید به دوچرخه را نمی‌دهیم.

حناچی در مورد راه‌اندازی ایستگاه‌های دوچرخه نیز با بیان این‌که به صورت پایلوت در دو منطقه 2 و 6 این ایستگاه‌ها راه‌اندازی شده است و اگر مورد استقبال قرار گیرد آنها را افزایش می‌دهیم، در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که چه کسانی را به کمپین سه‌شنبه‌های بدون خودرو دعوت می‌کنید، اظهار کرد: امروز معاون سازمان میراث فرهنگی و دو تن از اعضای شورای شهر به جمع ما پیوستند و چند تن از اساتید و مسئولین دانشگاه تهران نیز همراه ما بودند و واقعیت این است که من از دانشگاهیان و دانشجویان توقع بیشتری دارم.

شهردار تهران با بیان این‌که آمارها نشان می‌دهد که وضعیت سلامتی جوانان‌مان خوب نیست، ادامه داد: باید جوان‌ترها پای کار باشند و امیدوارم دفعه بعد دانشجویان به خصوص دانشجویان دانشگاه تهران را در جمع خود ببینیم.

وی در خصوص تغییرات در شهرداری نیز اظهار کرد: شهرداری یک سازمان فعال و پویا است و اگر کسی سرجایش خوب کار نکند طبیعتا جابه‌جا می‌شود.

حناچی در پاسخ به سوالی مبنی بر القاء اختلاف میان معاون حمل و نقل و یک عضو شورای شهر، گفت: این موارد اختلاف سلیقه است.

گفتنی است، در این سه‌شنبه بدون خودرو طالبیان، معاون میراث فرهنگی و مجید فراهانی و حجت نظری دو عضو شورای شهر، شهردار تهران را همراهی می‌کردند.

شهردار تهران شهرداری پیروز حناچی سه شنبه بدون خودرو ایستگاه های دوچرخه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر