کد خبر: 712634 A

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از کمبود سه هزار دستگاه اتوبوس در پایتخت خبر داد.

به گزارش ایلنا، پیمان سنندجی که در یک برنامه رادیویی سخن می‌گفت، در این باره گفت: در حال حاضر باید حدود ۹ هزار دستگاه اتوبوس عمومی در شهر تهران فعالیت می‌‌داشتند، در حالی که امروزه فقط شش هزار دستگاه اتوبوس عمومی در تهران مشغول به خدمات‌‌رسانی هستند.

وی با اشاره به دلیل ترافیک تهران اظهار داشت: تردد خودروهای شخصی، کمبود ناوگان حمل و نقل عمومی و بسیاری از دلایل دیگر از جمله موارد موثر در رشد ترافیک شهر تهران هستند.

نایب رئیس هیات مدیره شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با دفاع از وجود طرح ترافیک در تهران تصریح کرد: در تمامی شهرهای دنیا برای ورود به برخی از مناطق شهر با خودرو محدودیت‌‌‌هایی وجود دارد، به طوری که صاحبان خودرو برای ورود به این محدود باید عوارض مشخصی را پرداخت کنند.

سنندجی اضافه کرد: با وجود طرح ترافیک روان‌سازی عبور اتوبوس‌های عمومی در داخل کشور افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به ضرورت توسعه مترو و اتوبوس‌های شرکت واحد خاطرنشان کرد: در حال حاضر باید حدود ۹ هزار دستگاه اتوبوس عمومی در شهر تهران فعالیت می‌‌داشتند، در حالی که امروزه فقط شش هزار دستگاه اتوبوس عمومی در تهران مشغول به خدمات‌‌رسانی هستند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با تاکید بر کمبود سه هزار دستگاه اتوبوس شرکت واحد در شهر تهران ابراز داشت: در برخی از نقاط شهر تهران باید خطوط جدید اتوبوسرانی افتتاح شوند.

سنندجی افزود: استفاده از اتوبوس‌‌های زیر ۱۰ سال در سطح شهر باعث می‌‌شود تا خدمات‌‌رسانی در این حوزه با سرعت بیشتری انجام شود.

وی ادامه داد: متاسفانه امروزه به دلیل خرابی اتوبوس‌‌های شهری و ترافیک‌‌های بیش از حد در سطح شهر و مشکلات موجود در خطوط ویژه اتوبوسرانی خدمات‌‌رسانی شرکت واحد اتوبوسرانی در زمان مشخص و سریع واقع نمی‌شوند.

این مقام مسئول افزود: عدم خدمات‌‌رسانی سریع در حوزه اتوبوس‌های شهری باعث می‌شود تا در برخی از ساعات روز در ایستگاه‌های اتوبوس تجمع‌های متعدد ایجاد شود.

در ادامه این برنامه رادیویی، حمید سیادت موسوی با اشاره به اینکه حمل و نقل شهری بازتاب بسیاری از مسائل کلان و پیچیده ملی است، بیان کرد: وضعیت حمل و نقل شهری نمودی از سیاست‌‌های یک شهر است که در سطح شهر نمایان می‌‌شود.

وی اضافه کرد: مهاجرت، محیط زیست و مسائل کلان اقتصادی از جمله موضوعات موثر در وضعیت حمل و نقل شهری هستند.

مشاور طرح حمل و نقل عمومی معاونت حمل و نقل سازمان ترافیک شهر تهران با اشاره به مهاجرت بسیاری از افراد غیر تهرانی به شهر تهران یادآور شد: در حال حاضر سهم بزرگی از جمعیت کشور به صورت ناخواسته در یک محیط محدود جمع شده‌‌‌اند. به طوری که این ایجاد تمرکز می‌‌‌تواند انواعی از تهدیدهای مختلف را در درون خود داشته باشد.

سیادت موسوی با اشاره به نقش مدیریت در ساماندهی جمعیت شهری عنوان کرد: حمل و نقل تنها رشته مهندسی است که ابعاد انسانی و فرهنگی را در بطن یک شهر در برمی گیرد.

وی ادامه داد: موضوع مهندسی، انتظامات، تعلیم و تربیت و محیط زیست از جمله موارد موثر در ساماندهی و مدیریت حمل و نقل به شمار می‌‌آیند.

مشاور طرح حمل و نقل عمومی معاونت حمل و نقل سازمان ترافیک شهر تهران با بیان اینکه موضوع شهرنشینی و زندگی جمعی در ایران با مشکلات متعددی همراه است، گفت: متاسفانه از دهه‌‌‌های گذشته در ایران موضوع انتظامات در حمل و نقل به صورت مطلوب مورد توجه قرار نگرفته است.

اتوبوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر