کد خبر: 712053 A

در صورت موافقت مالکین؛

خانه نیما یوشیج واقع در منطقه یک تهران در صورت موافقت و همکاری مالکین وارد مرحله تملک و بازسازی شده و تبدیل به خانه‌موزه می‌شود.

به گزارش ایلنا، اسماعیل بدریان، سرپرست شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق گفت: شهرداری از سال‌ها پیش درصدد تملک این ملک و تبدیل آن به خانه‌موزه بوده است که متاسفانه تاکنون به خاطر اختلاف‌نظر بین مالکین و ورثه توافقی با مالکین انجام نشده است.

وی افزود: طبق قوانین، شهرداری نمی‌تواند به ملکی که تحت مالکیت ندارد ورود یا آن را تملک کند و در حال حاضر این خانه تحت نام میراث فرهنگی قرار گرفته است که  تعیین طرح فرهنگی برای آن، اعتراض مالکان فعلی را در پی داشته است.

این مقام مسئول با اشاره به طرح فرهنگی اظهار داشت: زمانی که یک ملک دارای این طرح باشد قیمت آن پایین می آید و برای همین مالکان از این موضوع شکایت و اعلام کرده اند در شرایط کنونی امکان مذاکره نیست و خواستار برداشتن طرح فرهنگی شدند.

بوریان ادامه داد: با توجه به اینکه تعیین قیمت کارشناسی برای املاک تا شش ماه اعتبار دارد و شهرداری باید برای آن هزینه کند بنابراین هر زمان که بخواهیم با مالکان وارد مذاکره شویم قیمت کارشناسی ملک را تعیین خواهیم کرد.

وی اظهار امیدواری کرد به زودی با یک فرایند گفتگو و توافق با مالکین، این خانه در اختیار شهرداری قرار گیرد و به‌عنوان یکی از جلوه های تاریخی– فرهنگی شهر تهران برای بازدید عموم احیا شود.

 

خانه مالکین نیما یوشیج خانه موزه سرپرست شهرداری منطقه یک اسماعیل بدریان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر