کد خبر: 711904 A

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی:

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی از انعقاد تفاهم‌نامه اعتبارسنجی برنامه‌های آموزش مهندسی با یکی از موسسات معتبر مرتبط با انجمن‌های علمی خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا آهنچیان نخستین طرح اجرایی در سطح ملی، به منظور اعتبارسنجی آموزش‌های دانشگاهی کشور و در جهت تحقق برنامه‌های زیربنایی ارتقای کیفیت آموزش در دانشگاه‌های کشور، در قالب تفاهم‌نامه اعتبارسنجی برنامه‌های آموزش مهندسی با یکی از موسسات معتبر مرتبط با انجمن‌های علمی، فردا (هفدهم دیماه ۱۳۹۷) منعقد می‌شود.

وی ادامه داد: مراحل مطالعاتی و کارشناسی این طرح با مشارکت مؤسسه ارزشیابی آموزش مهندسی ایران و دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی طی شده است و طرح اعتبارسنجی برنامه‌های آموزشی رشته‌های مهندسی در قالب تبادل تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و موسسه ارزشیابی آموزش مهندسی ایران انجام خواهد شد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی افزود: این طرح در مرحله نخست در هفت دانشگاه کشور انجام می‌شود و نتایج حاصله مبنای تصمیم درباره تداوم آن خواهد بود.

آهنچیان اضافه کرد: با امضای این تفاهم‌نامه همکاری از سوی مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و حائری یزدی رئیس موسسه ارزشیابی آموزش مهندسی ایران، نخستین اقدام رسمی در سطح ملی برای اعتبارسنجی آموزش‌های دانشگاهی کشور آغاز خواهد شد.

آموزش عالی ایران علوم تحقیقات و فناوری کارشناسی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر