کد خبر: 711345 A

فرمانده انتظامی استان گلستان از شناسایی و دستگیری کلاهبرداران ۱۹۰ میلیارد ریالی در گلستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار علی اکبر جاویدان در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده قضائی مبنی بر شکایت نمایندگان حقوقی یکی از شرکت های پیمانکاری مخابرات از ۳ نفر با هویت معلوم مبنی بر کلاهبرداری و جعل اوراق و اسناد دولتی وتحصیل مال نامشروع، مراتب به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی گلستان افزود: شاکیان اعلام داشتند طی قراردادی با متهم اصلی که خود را نماینده قانونی شرکت مخابرات معرفی کرده بود، مقرر شد ۴ کیلوگرم کابل نیکل به ارزش ۱۸۰ میلیارد ریال به منظور اجرای طرح های مخابراتی قیبر نوری وارد کشور کرده و تحویل وی دهند.

سردار جاویدان با بیان اینکه متهمان تا زمان تحویل نیکل مبلغ ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال وجه نقد و ۳۶ سکه بهار آزادی با هدف انجام خرید برای اجرای پروژه از شرکت مذکور دریافت کردند، تصریح کرد: پیمانکاران کابل های مورد نظر را وارد و تحویل متهمان دادند اما پس از گذشت مدت زمانی و عدم اجرای تعهدات، متوجه کلاهبرداری آنان شده و در بررسی ها به جعلی بودن امضاء مدیرعامل ۲ اداره دولتی پی می برند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: با تحقیقات پلیس مشخص شد، متهم ردیف اول نگهبان اخراجی و ۲ همدست وی کارمند یکی از ادارات دولتی استان می باشند.

سردار جاویدان اظهار داشت: با سرعت عمل پلیس، ۲ متهم این پرونده دستگیر و نفر اصلی که متواری شده بود نیز پس از یک سری اقدامات اطلاعاتی و تخصصی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند.

فرمانده انتظامی استان گلستان گفت: متهمان در تحقیقات اولیه و پس از مواجهه با مستندات پلیس به کلاهبرداری ۱۹۰ میلیارد ریاالی اعتراف که ضمن تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان گلستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر