کد خبر: 711101 A

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در گفت‌وگو با ایلنا:

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در حوزه مواد مخدر صنعتی ضربات سنگینی به قاچاقچیان زده شده است و کاهش ورود و افزایش قیمت‌ها را شاهد هستیم.

سردار اسکندر مومنی (دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر)‌ در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره برنامه‌های این ستاد برای مقابله با مواد مخدر صنعتی گفت: تبعات حضور خارجی‌ها در افغانستان باعث افزایش تولیدات مواد مخدر صنعتی شده است و کارگاه‌ها و لابراتوار های تولید مواد صنعتی در سال‌های اخیر در افزایش افغانستان افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه با کارهای اطلاعاتی دقیقی که صورت گرفته و همچنین تمرکز بر باندهای بزرگ ضربات خوبی به این باندها زده شد و در زمینه ورود مواد صنعتی به کشور با کاهش قابل توجهی روبرو بودیم.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه باید همکاری‌های بین‌المللی در خصوص مبارزه با قاچاق موادمخدر بیشتر شود، تصریح کرد: با همکاری‌های بین‌المللی که صورت گرفته درصدد هستیم تا انشاءالله در افغانستان نیز این اقدامات به حداقل ممکن برسد، البته در حوزه مواد مخدر صنعتی ضربات سنگینی به قاچاقچیان زده شده است و کاهش ورود و افزایش قیمت‌ها را شاهد هستیم.

مومنی تاکید کرد: واقعیت امر این است که این مواد مخدر بسیار خطرناک است و راه بازگشتی را نیز باقی نمی‌گذارد و همه جامعه و خانواده باید به آن توجه لازم را داشته باشند.

وی درباره عدم پذیرش معتادان متجاهر دارای بیماری‌های عفونی و ... توسط وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: رایزنی‌هایی در خصوص پذیرش معتادان بیمار در بیمارستان‌‌ها یا ایجاد بیمارستانی برای معتادان متجاهر دارای بیماری‌های عفونی و بیمه آنها و ... با وزارت بهداشت داشتیم، اما هنوز امضای توافق‌نامه با وزارت بهداشت به قطعیت نرسیده است، اما در تلاش هستیم تا بتوانیم اقدامات درمانی مناسبی از طریق وزارت بهداشت برای معتادان متجاهر دارای بیماری‌های عفونی اختصاص دهیم.

اسکندر مومنی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر