کد خبر: 710742 A

سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای ضمن پیش‌بینی وزش باد شدید در سه استان از بارش باران و برف در مناطق مختلف کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، در اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است: امروز (۱۲ دی ماه) بارش باران گاهی همراه با رعد و برق در شمال و شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب و شرق لرستان و بارش برف در مناطق کوهستانی و سردسیر این استان‌ها پیش‌بینی می‌شود.

فردا (۱۳ دی ماه) بارش باران گاهی همراه با رعد و برق در استان‌های بوشهر، شمال و غرب فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، لرستان، جنوب ایلام و بارش باران در استان‌های چهارمحال و بختیاری، غرب و جنوب اصفهان، غرب کرمانشاه، غرب کردستان، سمنان، تهران، البرز، قزوین، قم، همدان و خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی این استان‌ها قابل پیش‌بینی است.

همچنین اواخر وقت روز پنج‌‌شنبه تا صبح جمعه (۱۳ و ۱۴ دی ماه) در استان‌های تهران، سمنان و شمال اصفهان وزش باد شدید رخ خواهد داد.

با توجه به بارش باران آبگرفتگی معابر و با توجه به بارش برف اختلال در تردد جاده‌ای مناطق کوهستانی این نواحی پیش‌بینی می‌شود. از این‌‌رو توصیه می‌شود جهت کاهش پیامدهای احتمالی تمهیدات لازم اتخاذ شود.‌

سازمان هواشناسی همچنین در اطلاعیه‌ای آورده است: جهت اسقرار سامانه بارشی روی جنوب غرب کشور طی روزهای چهارشنبه و پنج‌‌شنبه (۱۲ و ۱۳ دی ماه) و تقویت این سامانه در روز پنج‌‌‌‌شنبه، امروز سواحل غربی خلیج فارس در استان خوزستان و فردا سواحل خلیج فارس در استان بوشهر و خوزستان مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود و ارتفاع موج به حدود به حدود ۱.۵  تا ۲ متر خواهد رسید. از این‌‌رو توصیه می‌‌شود طی این مدت احتیاط لازم در تردد شناورهای سبک و تفریحی به عمل آید.

سازمان هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر