کد خبر: 710444 A

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌هاگفت: جشنواره‌ها را به مهرواره تبدیل کنیم.

به گزارش ایلنا، فاضل نظری با اشاره به رفع موانع موجود در مسیر تعلیم و تربیت، اظهار کرد: باید موانع پیش روی آموزش‌وپرورش برداشته شود و در حال حاضر موانعی که وجود دارد شامل سه دسته؛ ساختاری و روشی زیرساختی و اطلاعاتی نگرشی است که مانع نگرشی مهم‌ترین مانع است.

وی افزود: درزمانی که تغییر رویکرد از نظام قدیم به‌نظام جدید داشتیم، تغییر زیادی در محتوا انجام گرفت و برای هر تغییری باید برای رفع موانع نگرشی قدم برداشته شود.

نظری بابیان اینکه تغییر نظام ارزشی در راستای رفع موانع نگرشی رخ می‌دهد، گفت: در آموزش‌وپرورش مواردی را آموختیم که به علم تبدیل شد اما به عمل و مهارتی تبدیل نشدند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تصریح کرد: نظام کنکور فرق رباعی و دوبیتی را از دانش آموزان می‌خواهد اما به وی نمی‌گوید که در کجای زندگی می‌تواند از این دانش استفاده کند.

وی تأکید کرد: در حال حاضر دانش آموزان به سمت رشته‌های درسی و دانشگاهی خاصی اشتیاق دارند و مدارس هم به دلیل مطالبات خانواده‌ها در همین مسیر برنامه‌ریزی می‌کنند، درحالی‌که اگر دانش آموزان مهارت «کارگروهی»، «نه گفتن» و «کنترل خشم» را یاد بگیرند، جامعه دچار آسیب‌های اجتماعی نخواهد شد.

نظری در ادامه گفت: جشنواره‌ها را به مهرواره تبدیل کنیم و دانش آموزان را گروهی به مسابقات هدایت کنیم. وزیر آموزش‌وپرورش، از کانون به‌عنوان شریک استراتژیک برای آموزش‌وپرورش یادکردند و در حال حاضر کانون نیاز به اعضایی دارد که با عشق و علاقه به کانون بیاید و از ظرفیت‌های موجود در آن استفاده کنند.

تعلیم و تربیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر