کد خبر: 710254 A

سردار اشتری:

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه نیروهای پلیس موظف به برخورد اسلامی و شایسته با مردم هستند، تاکید کرد: پلیس مطیع ولایت و فارغ از گرایشات سیاسی و جناح‌بندی عمل و اقدام می‌کند.

به گزارش ایلنا، سردار حسین اشتری در کارگاه آموزشی مدیریت بحران با رویکرد مهارت‌‌‌محوری ویژه فرماندهان انتظامی شهرستان‌‌های سراسر کشور، گفت: به روح بلند و ملکوتی بنیانگذار انقلاب اسلامی امام راحل و ارواح طیبه شهدای اسلام، انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، شهیدان عرصه نظم و امنیت، مدافعان حریم و حرم درود و رحمت می فرستیم و آرزوی طول عمر توام با سلامتی و صحت برای فرماندهی کل قوا، آیت‌‌الله خامنه‌‌‌ای داریم.

وی با تقدیر از دست‌‌اندرکاران برگزاری این کارگاه آموزشی به ویژه معاونت تربیت و آموزش ناجا و دانشگاه علوم انتظامی امین، اظهار داشت: ان‌‌شاءالله نتایج این کارگاه آموزشی به پیشبرد بهتر مأموریت‌‌‌های پلیس منتج شود؛ در برگزاری چنین دوره‌‌های آموزشی و کارگاهی بر کیفیت و بهره‌‌مندی از حضور اساتید مجرب و صاحبنظر تأکید داریم.

فرمانده ناجا با اشاره به نقش خطیر فرماندهان در پیاده‌‌سازی، اجرایی و عملیاتی کردن راهبردهای سازمانی در میدان عمل، تصریح کرد: فرماندهان به اجرای سیاست‌‌های تدوینی و ابلاغی، سازمانی توجه ویژه‌‌ای کنند.

اشتری با اشاره به تلاش دشمن برای ضربه به نظام و انقلاب، خاطرنشان کرد: نتیجه و عایدی توطئه‌‌های دشمن برای نظام و انقلاب اسلامی، چیزی جز ناکامی و سیلی خوردن از ملت ولایتمدار ایران اسلامی نیست.

وی افزود: امروز دشمن به دنبال موج‌‌‌سواری بر روی موضوعات و پدیده‌‌های اجتماعی و اقتصادی است و "هوشیاری" وظیفه همگانی است.

عالی‌‌ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به گستردگی و تنوع مأموریتی پلیس ابراز داشت: نیروی انتظامی در شرایط مختلف، با هوشمندی و درایت، صحنه و میدان عمل را مدیریت می‌‌کند و شاهد این ادعا این است که پلیس در حوادث دی ماه سال گذشته و برخی جریانات سال جاری، با هوشمندی، خویشتنداری و درایت توانست صحنه را مدیریت کند و بار دیگر دشمن را از سوءاستفاده و فضاسازی علیه پلیس ناکام گذاشت.

اشتری با تأکید بر اینکه بدون اشراف اطلاعاتی و قدرت پیش‌‌بینی، نمی‌‌توان در پیشبرد اهداف موفق بود، بیان کرد: لازم است فرماندهان بر نقاط ضعف و قوت حوزه استحفاظی مشرف باشند.

وی اضافه کرد: فرماندهان و مسئولان سطوح مختلف ناجا با آحاد جامعه اعم از ائمه جماعت، معتمدین محلی، روحانیون، فرهنگیان، دانشگاهیان، نخبگان، خانواده‌‌های شهدا، ایثارگران و... باید در تعامل و ارتباط باشند و بدانند که جلب مشارکت‌‌های مردمی در پیشبرد اهداف سازمانی بسیار کارگشا است.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: پلیس مطیع ولایت و فارغ از گرایشات سیاسی و جناح‌‌بندی عمل و اقدام می‌‌کند؛ نیروهای پلیس موظف به برخورد اسلامی و شایسته با مردم هستند.

اشتری با تأکید بر اینکه مردم ما شایسته و محق دریافت مطلوب‌‌ترین خدمات هستند، یادآور شد: گره‌‌گشای امورات مردم باشیم و در سیره و منش، رزمندگان مخلص و بی‌‌ادعای دوران دفاع مقدس را الگو قرار دهیم.

وی با بیان اینکه کیفیت و اثربخشی اقدامات بر کمیت امور در تقدم است، عنوان کرد: شایسته است فرماندهان با نیروهای زیرمجموعه خود رفتاری مناسب و در شأن داشته باشند؛ فرماندهان با کارکنان رفتار و منشی پدرانه، برادرانه و دلسوزانه داشته باشند.

این مقام عالی انتظامی افزود: مطابق فرمایش فرماندهی معزز کل قوا پلیس باید در تراز جمهوری اسلامی ایران باشد و رفتار و رویکردی اسلامی، انقلابی و دینی داشته باشد.

اشتری با بیان اینکه توصیه و تأکید فرمانده معظم کل قوا به پلیس اتخاذ رویکرد اقتدار توأم با عدالت و رأفت اسلامی است، گفت: همگان باید بدانند پلیس حامی آحاد مردم و مظلومان است و اقتدار پلیس برای قانون‌‌شکنان و هنجارشکنان است.

وی با بیان اینکه بر مشکلات و کاستی‌‌ها واقف هستم، اظهار داشت: مطمئنا موفقیت‌‌‌های نیروی انتظامی که رضایتمندی مقام معظم رهبری را نیز در پی داشته، مرهون تلاش تک تک فرماندهان و کارکنان ناجا است، تلاش‌‌هایتان را قدر می‌‌دانم و تلاش می‌‌کنیم که به کارکنان بهترین خدمات را ارائه دهیم، هر چند که در این مسیر در ابتدای راه هستیم.

فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: بنده و هیات رئیسه ناجا به جد دغدغه بهبود و ارتقای وضعیت معیشتی کارکنان را داریم و در این راستا نیز گام‌‌هایی برداشته شده است و این روند ادامه دارد، به طوری که سال آتی، نهضت تأمین مسکن کارکنان دنبال می‌‌شود.

فرمانده ناجا خطاب به فرماندهان انتظامی شهرستان‌‌های سراسر کشور تصریح کرد: قدردان خانواده‌‌هایتان باشید، پدر، مادر، همسر و خانواده‌‌هایتان را تکریم کنید و بدانید که بدون همراهی خانواده‌‌های کارکنان، نمی‌‌توانیم موفق باشیم یا عملکرد مطلوبی داشته باشیم.

اشتری رسیدگی به خانواده‌‌های معزز شهدا را از ضروریات دانست و خاطرنشان کرد: رسیدگی به خانواده شهدا برکت کار ما است، از طرفی نباید از رسیدگی به خانواده متوفیان ناجا و ایتام غافل باشیم.

وی ادامه داد: همه ما باید تلاش کنیم با اقداماتمان به نظام و کشور عزت و آبروی روزافزون ببخشیم و فرصت خدمتگزاری قدر بدانیم چراکه فرصت‌‌ها به سرعت از دست می‌‌رود.

گفتنی است، در پایان این کارگاه آموزشی، برخی فرماندهان انتظامی شهرستان‌‌ها سوالاتی را مطرح و سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی کشور پاسخگوی سوالات بود.

سردار اشتری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر