کد خبر: 710192 A

عضو شورای شهر تهران در صفحه اینستاگرام خود نوشت:‌ سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه شهرداری اغلب زیان‌ده و دارای موازی کاری‌های متعدد با یکدیگرند.

به  گزارش ایلنا، بهاره آروین، عضو شورای شهر تهران در صفحه اینستاگرام خود نوشت: سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه شهرداری حیاط خلوت شهرداری تهران‌اند. اغلب به سامانه‌های ثبت اطلاع در شهرداری متصل نیستند و به همین دلیل امکان نظارت در موردشان اندک است.  اغلب زیان‌ده و دارای موازی کاری‌های متعدد با یکدیگرند.

بر اساس پیشنهادم که در جریان بررسی طرح کاهش سطوح سازمان شهرداری به تصویب رسید، شهرداری ملزم به ارائه برنامه عملیاتی و زمان‌مند برای کاهش این واحدهای تابعه شد، به نحوی که میزان وابستگی شرکت‎ها به بودجه شهرداری، سالانه ۱۵ درصد کاهش یابد.اصلی‌ترین کارکردشان خارج کردن فرآیند انجام کارها از شمول آیین نامه مالی-معاملاتی شهرداری تهران است. معمولا از بین برنده فضای رقابتی و در قالب واسطه‌ای میان شهرداری مناطق و پیمانکاران برای دریافت کارمزد از عقد قراردادهای ترک تشریفات عمل می‌کنند.

ادغام واحدها با کارکردهای مشابه، اصلاح ساختار شرکت‌های زیان ده، بازتعریف ساختار حقوقی سازمان‌ و شرکت‌ها در صورت لزوم انحلال واحدهای تابعه غیر ضرور از راهکارهای اجرایی این مصوبه است.در حال حاضر تعداد واحدهای تابعه نسل اول در شهرداری تهران ۴۴ واحد است.

 

78

 

آیین نامه شورای شهر شهرداری شهرداری تهران موازی کاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر